R7 260X sistemde monitöre görüntü gelmiyor

Deniz Çarboğa

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Bundan 2 gün önce yaklaşık 50 günlüğüne gittiğimiz tatilden döndüm ve gelir gelmez bilgisayarımı açtım. Her şey gayet normaldi. Fanlar dönüyordü, açılırken gelen bip seslerinde bir anormallik yoktu. Fakat monitörüme görüntü gelmiyordu. Tatile çıkmadan önce HDMI girişe sahip bir monitör kullanıyordum fakat o monitörü bir süreliğine gittiğim yerde bırakmak durumunda olduğum için evdeki diğer monitörüm olan VGA girişli monitörü kullandım. Ekran kartımda (AMD Radeon R7 260X) DVI-D,DVI-I ve HDMI çıkışları mevcut. Bir adet DVI-VGA kablo aldım ve onunla denedim fakat görüntü alamadim. Ekran kartını teyit etmek amacıyla HDMI kablosuyla LCD televizyona bağladım fakat yine görüntü alamadım.(Televizyonda ve VGA monitörde eskiden çalışırdı.) Bir tamirciye başvurdum o da anakartın chipsetinde sorun olduğunu ve onarılamayacak düzeyde olduğunu söyledi. Eski anakartımın sıfırından taktırdım ve tamircinin monitöründe HDMI bağlantısı ile görüntü verdi. Eve getirdiğimde ise hem monitörde hem de LCD TV'de denedim fakat yine görüntü alamadım. Tamirciye tekrar götürdüğümde ekran kartının monitörle uyumsuz olduğunu dile getirdi. Fakat hem bu monitörle hem de LCD TV ile eskiden görüntü alabilirken şu anda alamamaktayım. En son ekran kartımın DVI girişinde sıkıntı olduğundan süphelenip HDMI-VGA dönüştürücü aldım ve VGA kablosu ile monitöre bağladım sonuç aynı.

Biliyorum olaylar bi hayli karışık ve konuyu biraz uzun tuttum fakat günlerdir uğraşıyorum ve artık bir çözüm bulmak istiyorum. Umarım aradığım çözüme burada ulaşırım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcı görüntüyü ekran kartından mı aldı yoksa direkt anakarttan mı? Ekran kartından almamış olabilir. Ekran kartını çıkarıp Onboard görüntü almayı deneyin. Görüntü alırsanız ekran kartını başka bir sistemde deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı