Ekran kartsız sisteme 144Hz monitör takılırsa ne olur?

cengizhan67

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi oyun olarak genellikle Valorant oynuyorum. Ve 144 Hz monitör takarsam FPS 144 olur mu? Ekran kartım yok, cevabınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660036190266.png

Arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi oyun olarak genellikle Valorant oynuyorum. Ve 144 Hz monitör takarsam FPS 144 olur mu? Ekran kartım yok, cevabınızı bekliyorum.

Hayır isterseniz FPS'iniz 1000 de olur ama sadece 144 FPS'e sabit görebilirsiniz yani 1000 FPS'in en fazla 144'ünü görebilirsiniz ve takabilirsiniz problem olmaz.

Dahili grafikli laptopmu kullanıyorsunuz yoksa 5700G'li sistem mi? Bunu nasıl bilebiliriz.

Hayır isterseniz FPS'iniz 1000 de olur ama sadece 144 FPS'e sabit görebilirsiniz yani 1000 FPS'in en fazla 144'ünü görebilirsiniz ve takabilirsiniz problem olmaz.

Soru bu değilki, soru ben şu an 60 alıyorum 144Hz takarsam gökden FPS gelir mi diye yazılmış, yani ben öyle anlıyorum ama ekstra bilgi verilmemiş çok ilginç doğrusu.

APU sistem mi kullanıyorsunuz hocam? APU sistem kullanıyorsanız büyük ihtimalle işlemciniz yeterince güçlüyse 144FPS'i yaşarsınız fakat APU sistem kullanmıyorsanız bilgisayara görüntü gelmez :D

Dahili grafikli laptopmu kullanıyorsunuz yoksa 5700G'li sistem mi? Bunu nasıl bilebiliriz.

Soru bu değilki, soru ben şu an 60 alıyorum 144Hz takarsam gökden FPS gelir mi diye yazılmış, yani ben öyle anlıyorum ama ekstra bilgi verilmemiş çok ilginç doğrusu.

Pardon yanlış anlamışım o zaman üstteki arkadaşın attığı resimi bende destekliyorum.

Şuanda oyunda kaç fps alıyorsan 144hz monitörden sonrada aynı çözünürlükte aynı fps'yi alırsın. Mesela şuan 140 fps alıyorsun ama monitörün bunu sana gösteremiyorsa artık 140 fps'yi görmüş olacaksın.

Şuan 60-70 fps alıyosan monitörden sonra yine 60-70 fps alırsın yani monitör senin sistemini desteklemez.

anladım işlemcim i5 4440 ozaman monitör fpsi etkilemez ize ben rx570 alsam fpsim artarmı şu an ki hz 60 bir sorum daha i5 4440 rx570 darboğaz yaparmı

Geri
Yukarı