Ekran kontrast ayarları kendiliğinden değişiyor

hayl0s

Decapat
Daha fazla  
Video izlerken veya oyun oynarken ani parlaklık ve kontrast değişimleri oluyor. Hele beyaz temalı bir sayfaya bakarken parlaklık kendiliğinden düşüyor. Bunun için bir ayar bulamadım. Nasıl kapatabilirim? Veya neyi açmam lazım?

Razer Cortex, AMD Radeon Software gibi uygulamalrdan kaynaklı olabilir. Monitor kaynaklıda olabilir. Bu tür programlar kullanıyorsan sil yükle yap derim.

Hangi monitörü kullanıyorsun?

Laptop, Lenovo kullanıyorum.

Razer Cortex, AMD Radeon Software gibi uygulamalrdan kaynaklı olabilir. Monitor kaynaklıda olabilir. Bu tür programlar kullanıyorsan sil yükle yap derim.
Herhangi bir program kullanmıyorum hatta kaldırmıştım onlardan kaynaklı olabilir diye. Fakat aynı şekilde devam ediyor.

Monitörlerde böyle bir ayar var. Laptopta nasıl oldu bilemedim açıkçası.
ASCR ayarı var ASUS'ta. Ekrandaki görsele göre parlaklığı falan ayarlıyor.
Hiç böyle bir ayar kurcaladınız mı?

Hayır hocam kurcalamadım. Çözemedim gitti kontrastı sürekli değişiyor ekranın kötü bir görüntü.

Hayır hocam kurcalamadım. Çözemedim gitti kontrastı sürekli değişiyor ekranın kötü bir görüntü.

Eğer güç seçenekleriyle oynadıysan da yapar. Laptop sonuç olarak. Anlık enerji tasarrufu için parlaklığı kısıyor olabilir.
Laptopun tam modelini yazar mısın? Kullanma kılavuzunu okuyacağım.

Ideapad 3 15ADA05
Seri: PF2VK3ZZ,
Ürün numarası: 81Windows 10127TX,
BIOS sürümü: E8CN38WW

Kılavuzda bir şey yazmıyor. Boş bilgiler.
Intel'in bununla ilgili makalesi var. Intel Ekran Güç Ayarı etkinken LCD parlaklığı sürekli olarak değişiyor | Dell Turkey
Fakat senin işlemci AMD. AMD tarafını araştırıyorum.
Software bir konu çünkü.
Hiç son zamanlarda güç seçenekleriyle oynadın mı?
Yüklediğin sürücü var mı?
Neyden sonra oluştu bu sorun?

Yeni konular

Geri
Yukarı