Çözüldü Ekran paneli numarasını nasıl öğrenebilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

btekin01

Decapat
ViewSonic 2458 c-mhd ekran kullanıyorum, ekranın üstüne kulaklık düştü ve kırıldı. Ekranın bir bölümü görüntü vermiyor fakat ekran çalışıyor. Ekran panel numarasını öğrenerek yeni bir panel alıp takmak istiyorum. Panel numarasını nasıl ve nereden öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer değişimi kendiniz yapacaksanız söküp panelin üzerinde ki bilgilerle arama yapmak daha doğru olur. Yalnız monitör söküp takmak sabır ve özen ister bilginiz olsun. Ayrıca çok da ucuza gelmeyebilir bu uğraş.
Eğer değişimi kendiniz yapacaksanız söküp panelin üzerinde ki bilgilerle arama yapmak daha doğru olur. Yalnız monitör söküp takmak sabır ve özen ister bilginiz olsun. Ayrıca çok da ucuza gelmeyebilir bu uğraş.

Çözüm
Servisine göndersem eminim ki 1.5 katı fiyat çıkıcaktır bana kendim yapmam bence daha ucuz olur. Sizin fikriniz yapıcağınız ne olurdu?

ben bu tarz durumlarda direk kendim girişirim fakat hüsranla sonuçlanmasını da baştan göze alırım çünkü bu şekilde sonuçlanmış bir çok şey başıma geldi. Monitör sökmek gerçekten detay ister. Çok küçük alanlarda bir çok ıncık cıncık parçayla uğraşmak ve bir şeylere zarar vermemek gerekir.
ben bu tarz durumlarda direk kendim girişirim fakat hüsranla sonuçlanmasını da baştan göze alırım çünkü bu şekilde sonuçlanmış bir çok şey başıma geldi. Monitör sökmek gerçekten detay ister. Çok küçük alanlarda bir çok ıncık cıncık parçayla uğraşmak ve bir şeylere zarar vermemek gerekir.
neyi nereden ve yönlerine dikkat ederek sökün. Nasıl olsa hatırlarım diyerek hiç birşeyi sökmeyin çünkü hatırlamıyorsunuz.
Yada servisi arayıp öncelikle panelin değişmesi gerektiğini ve fiyatının ne olacağını öğrenin. Muhtemelen bakılması gerektiğini söyleyip sakız gibi uzatacaklardır siz sadece panel değişikliği durumunda ki fiyat için ısrar edin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı