Ekran parlaklığı sistem yeniden başlatılmadan değişmiyor

Yer
Hatay/Antakya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 LAPTOP GPU i7-13650HX CPU 16GB 4800MHZ DDR5 RAM 512GB NVMe M.2 SSD
Merhaba. Cihazımın ekran parlaklığını açıkken değiştirince bir şey değişmiyor. Fakat yeniden başlatınca ekran parlaklığı değişiyor. Sebebi ne olabilir?

Cihaz Lenovo IdeaPad mi? Dahili ekran kartı sürücüsü ile alâkalı olabilir. Güncelleyin.

Yok hocam ASUS ROG STRIX G16 cihaz.

Bakım modunu kapatıp, yeniden başlatıp denediniz mi?

Deneyeyim hocam.

Bakım modunu kapatıp, yeniden başlatıp denediniz mi?

Değişen bir şey olmadı hocam gene aynı.

Hocam şunu söyleyeyim cihaza panel değişimi yapıldı serviste ondan sonra mı oldu emin değilim ama donanımsal bir sorun olabilir mi?

Yok hocam ASUS ROG STRIX G16 cihaz.

Deneyeyim hocam.

Değişen bir şey olmadı hocam gene aynı.
Driver uygulamasından ekran ayarlarına bakın, belki bununla ilgili bir şey bulursunuz. Ya da driver kaldırıp yeniden yükleyin.

Hocam şunu söyleyeyim cihaza panel değişimi yapıldı serviste ondan sonra mı oldu emin değilim ama donanımsal bir sorun olabilir mi?
Tabii ki olabilir ama şuan için yazılımsal olarak bakmamız lazım.

Driver uygulamasından ekran ayarlarına bakın, belki bununla ilgili bir şey bulursunuz. Ya da driver kaldırıp yeniden yükleyin.

Tabii ki olabilir ama şu an için yazılımsal olarak bakmamız lazım.

Evet hocam şimdilik bir bakalım yarın zaten servise göndereceğim eğer yazılımsal değil ise bunu da belirteyim. Bu arada hep MUX açık kullanıyorum Intel'in mi driveri önemli NVIDIA'nın mı?

Evet hocam şimdilik bir bakalım yarın zaten servise göndereceğim eğer yazılımsal değil ise bunu da belirteyim. Bu arada hep MUX açık kullanıyorum Intel'in mi driveri önemli NVIDIA'nın mı?
Ben laptopumda harici ekran kartını kurmuştum. Ama bende Dahili ve harici de AMD'ydi. Bu yüzden her zaman dahili sürücü kurmak daha önemli. Dediğim gibi doğru sürücü kurmaktan başka yapılacak bir şey yok zaten.

Ben laptopumda harici ekran kartını kurmuştum. Ama bende dahili ve harici de AMD'ydi. Bu yüzden her zaman dahili sürücü kurmak daha önemli. Dediğim gibi doğru sürücü kurmaktan başka yapılacak bir şey yok zaten.

NVIDIA'ya Update gelmiş hocam onu indirip kurayım Intel'e de bakayım ona göre size döneyim.

Geri
Yukarı