Ekran pembe yeşil oldu

snrkaan

Kilopat
Makaleler
6
Lenovo notebook açıkken, durduk yere bir anda ekran pem yeşile döndü ve bir daha da düzelmedi. TV'ye bağlayınca görüntü normal. Sorun nedir?
DSC_0524.JPG

Aynı sorun Freesync nvidia ekran kartı ile kullanmaya başlandığında olmuştu bir kaç kez nvidia ayarlarından kapatıp açınca düzelmişti.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    85,9 KB · Görüntüleme: 523
Lenovo notebook açıkken, durduk yere bir anda ekran pem yeşile döndü ve bir daha da düzelmedi. TV'ye bağlayınca görüntü normal. Sorun nedir? Eki Görüntüle 458632
Aynı sorun Lenovo İdeapad 700 modelinde olmuştu. Sorun %90 ekranda çünkü bende de aynı şekildeydi farklı bir monitöre bağlayınca sıkıntı olmuyordu. Size tavsiyem garantisi varsa kesinlikle garantide yaptırın. Çünkü ben dışardan yaptırmıştım çoğu çıkma ekran takıyor biraz fiyat farkı olsun ama garantili olsun. Yoksa hem görüntü kalitesi hem panel bakımından alışman çok zor olur. Garantisi yoksa tek çare o zaten.

2 senelik Asus monitörümde aynısı meydana geldi ekranın sol tarafı pembe oldu resimdeki gibi garantiye yolladım sıfırını gönderdiler bence onarımı olacak birşey olsa idi benimkini değişim yapmazlardi gibime geliyor onarım yapar yollarlardi.garantiniz var ise gönderin garantiye

2 senelik Asus monitörümde aynısı meydana geldi ekranın sol tarafı pembe oldu resimdeki gibi garantiye yolladım sıfırını gönderdiler bence onarımı olacak birşey olsa idi benimkini değişim yapmazlardi gibime geliyor onarım yapar yollarlardi.garantiniz var ise gönderin garantiye
Ben araştırdığımda bazı yerlerde ismi yanlış olabilir "flex" kablosu denen bir şey var ve o bilgisayar ile ekran arasındaki iletme görevini görüyor o kablo zarar gördüyse sorun kablonun değişimiyle veya tamiriyle çözülebilir. Ama büyük ihtimal ekranı değişmesi gerek diyecekler serviste. Bu belirttiğim kablo durumu dizüstü bilgisayarlar için geçerli tabi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı