Çözüldü Ekran Renk Bozulması ve Çözünürlük Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Brenite

Hectopat
Daha fazla  
1 ay önce topladığım bilgisayara 3 gün önce Windows 10 deneme sürümü yükleyip oynamaya başladım. (Sürücüler yüklü) oyunu kapattıktan sonra bilgisayarı kapattım. 1 saat sonra bilgisayarı açtığımda her zaman kullandığım 1920x1080p çözünürlüğünü kullanamıyordum en fazla 1440x900 seçebiliyordum araştırmaya başladım.
Kendi çözünürlüğümü oluşturmam gerektiği söyleniyordu yaptım ve o anda renkler bozuldu çözünürlüğüm 1920x1080 ayarladım ama daha çok 1440x900 gibi duruyor, siz sormadan söyleyeyim tüm sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Güncel sürücüyü tekrar kurun.

Ayriyeten İnternet üzerinden Windows 10 için 15-50 ₺ civarına OEM anahtarı alıp etkin hale getir.
Windows 10 Oem - n11.com

Dün akşam kendi çözünürlüğümü yaparak renk sorunundan kurtulmuştum.1440x900 kullanıyordum sürücüyü kaldırıp en son sürücüyü yükledim renk sorunu hala var ve en fazla 1440x900 de kullanabiliyorum. Oem lisansı aldığımda sorunlar çözülecek mi? En geç 1 hafta içerisinde alacağım Edit: yeni sürücuğ kurduktan sonra Lol oynuyordum arkada uygulamalar çalışıyordu ama ekran takıldı yeni sürücüyle alakalı olabilir mi?
Dp yerine HDMI kullanmaya başladım sorun düzeldi.
DDU yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Güncel sürücüyü tekrar kurun.

Ayriyeten İnternet üzerinden Windows 10 için 15-50 ₺ civarına OEM anahtarı alıp etkin hale getir.
Windows 10 Oem - n11.com

Dün akşam kendi çözünürlüğümü yaparak renk sorunundan kurtulmuştum.1440x900 kullanıyordum sürücüyü kaldırıp en son sürücüyü yükledim renk sorunu hala var ve en fazla 1440x900 de kullanabiliyorum. Oem lisansı aldığımda sorunlar çözülecek mi? En geç 1 hafta içerisinde alacağım Edit: yeni sürücuğ kurduktan sonra Lol oynuyordum arkada uygulamalar çalışıyordu ama ekran takıldı yeni sürücüyle alakalı olabilir mi?
Dp yerine HDMI kullanmaya başladım sorun düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı