Ekran siyah ekran olup anında geri geliyor

alihanilbey

Femtopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar ekranım oyunda, internette, masaüstünde gezerken 1 2 saniyeliğine siyah ekran olup geri geliyor sürekli olmuyor 30dk 15dk arasında bazen günde 5 6 defa oluyor sistemim işlemci: Ryzen 3 2200G anakart: MSI A320M Pro VH Plus SSD: Adata SU 630 RAM: Adata XPG D80 3000MHz sıvı soğutmalı RGB PSU: Power Boost BST -ATX400R 400W ekran kartı yok APU olarak kullanıyorum tüm driverları güncelledim BIOS'u güncelledim VGA kablosu deiştirdim monitörü deiştirdim monitör Power kablosunu deiştirdim RAM'i çıkarıp geri taktım slotunu deiştirdim format attım elimden gelen her şeyi yaptım ama sorunum düzelmedi sizce neden kaynaklı yardımcı olursanız sevinirim hiç hevesim kalmadı bilgisayarı açmaya.

Son düzenleme:
Grafik kartı ile ilgili olabilir, monitörü değiştirdiğiniz halde sorununuz devam ediyorsa büyük ihtimalle öyledir zaten.
Ekran kartı olsaydı, olurdu sanırım :)
Chipset kurun.

Ekran kartı olsaydı, olurdu sanırım :)
chipset kurun.

Tüm driverları kurdum güncelledim.

PSU'da büyük şüpheli. Eğer internette bulduklarımla aynı ise 12V değeri 18amper = 216W gücündeymiş... Farklı düzgün bir PSU ile deneyin mutlaka. Bir de anakartınız HDMI destekli mümkünse doğrudan HDMI bağlantı yapabileceğiniz bir ekran ile deneyin TV'de olur.

Son düzenleme:
Şu an yeni bir PSU alamam kesin neden oldugunu ögrenirsem ona göre alırım PSU alırım PSU'dan çıkmazsa sıkıntı olur benim için.

Anlıyorum doğrudan HDMI kablo ile uygun bir ekranda bir de farklı daha düzgün bir PSU ile deneyin. Eğer anakartın görüntü çıkış portları sağlamsa ve başka donanımsal anakart üzerinde çatlak vb. bir durum yoksa sorun çözülecektir.

Anlıyorum doğrudan HDMI kablo ile uygun bir ekranda bir de farklı daha düzgün bir PSU ile deneyin. Eğer anakartın görüntü çıkış portları sağlamsa ve başka donanımsal anakart üzerinde çatlak vb. bir durum yoksa sorun çözülecektir.

Monitörüm sadece VGA destekliyor olmadı VGA to HDMI alır denerim onda da sorun devam ederse PSU alırım sizce anakartımda arıza var mıdır ilk 1 2 ay düzgün kullanıyordum sistemi sonradan oldu bu ben biraz PSU'dan şüpheleniyorum kalitesiz çünkü biraz.

Monitörüm sadece VGA destekliyor olmadı VGA to HDMI alır denerim onda da sorun devam ederse PSU alırım sizce anakartımda arıza var mıdır ilk 1 2 ay düzgün kullanıyordum sistemi sonradan oldu bu ben biraz PSU'dan şüpheleniyorum kalitesiz çünkü biraz.

Görmeden şuradan demek zor. HDMI to HDMI bir aygıtta denemeniz lazım. 2. şüpheli PSU gibi duruyor. Sağlıklı bir PSU'ya benzemiyor çünkü.

Geri
Yukarı