Ekran sürekli gidip geliyor

bebecanciyim

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus B450 M-K2
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics 3.90 GHz
Takılı RAM:32,0 GB
Arkadaşlar bir sorunum var şimdi ben bilgisayarı kullanırken ekran gidip geliyor bu sorun geçen haftadan beri var babama dedim babam bu aralar meşgul ilgilenmiyor annem hiç PC bilmiyor neyse bu sorun Microsoft Edge'ye girdiğim zaman YouTube'da video izlediğim zaman oyundayken oluyor fareye tıkladığımda gidiyor 3-4 saniye sonra geliyor ama bazenleri 10 sn bazenleri hiç gelmiyor ne yapsam nafile bu arada VGA kablosu kullanıyorum sorunun ne ile olduğunu anlamak için şu yöntemleri denedim.
PC'yi HDMI ile TV'ye bağladım ekran gidip gelmedi sorun kasa ile ilgili değil ya monitör ve VGA kablosu ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
PC'yi VGA ile TV'ye bağladım ekran gidip gelmedi sorun geriye monitör kaldı ama ben hala VGA ile şüpheleniyorum 2016'dan beri aynı VGA kablosunu kullanıyorum.
Çözmek için denediğim yöntemler.
BIOS sıfırlamak.
Format atıp AMD'nin sunduğu diğer sürücüyü kurmak.
RAM çıkar tak.
RAM'i silgi ile silmek.
Ekran kartını söküp takmak.
Ekran kartını silgi ile silmek.

Bu arada bu sorun 2-3 ay önce olmuştu.
RAM çıkar tak.
RAM'i silgi ile silmek.
Bunları yapıp çözdüm ama şimdi olmuyor.

Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir sorunum var şimdi ben bilgisayarı kullanırken ekran gidip geliyor bu sorun geçen haftadan beri var babama dedim babam bu aralar meşgul ilgilenmiyor annem hiç PC bilmiyor neyse bu sorun Microsoft Edge'ye girdiğim zaman YouTube'da video izlediğim zaman oyundayken oluyor fareye tıkladığımda gidiyor 3-4 saniye sonra geliyor ama bazenleri 10 sn bazenleri hiç gelmiyor ne yapsam nafile bu arada VGA kablosu kullanıyorum sorunun ne ile olduğunu anlamak için şu yöntemleri denedim.
PC'yi HDMI ile TV'ye bağladım ekran gidip gelmedi sorun kasa ile ilgili değil ya monitör ve VGA kablosu ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
PC'yi VGA ile TV'ye bağladım ekran gidip gelmedi sorun geriye monitör kaldı ama ben hala VGA ile şüpheleniyorum 2016'dan beri aynı VGA kablosunu kullanıyorum.
Çözmek için denediğim yöntemler.
BIOS sıfırlamak.
Format atıp AMD'nin sunduğu diğer sürücüyü kurmak.
RAM çıkar tak.
RAM'i silgi ile silmek.

Bu arada bu sorun 2-3 ay önce olmuştu.
RAM çıkar tak.
RAM'i silgi ile silmek.
Bunları yapıp çözdüm ama şimdi olmuyor.

Ne yapabilirim?

VGA kablonu değiştir.

Bulabilirsen emanet başka bir VGA monitör ile deneyin. Büyük ihtimal monitördendir, size mesaj vermeye çalışıyordur :)

Yok maalesef ama VGA'yı TV'ye bağladım sorun olmadı yazarken bile gidiyor.
Büyük ihtimal kablo sorunludur. Bir arkadaşımda renkler değişiyordu kendi kendine gidip geliyordu kablo değiştirince düzeldi.

Peki DVI kablosu mu alayım yoksa VGA mı?

Geri
Yukarı