Çözüldü Ekran Sürücüsünü Yükleyince Görüntü Gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turaç

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kadirli
Daha fazla  
Arkadaşlar üç gün önce bir işim çıkmıştı ve bilgisayarı uyku moduna alıp gitmiştim. Geldiğimde power düğmesine bastım bilgisayar uykudan uyandı fakat görüntü gelmedi. Artık hiç görüntü gelmiyordu. Şunları yaptım:

1. Sistem Geri Yüklemeler'i en sonuna kadar teker teker yaptım.
2. Bilgisayarı parçalarına ayırıp, temizleyip topladım.
3. Ekran kartını çıkarıp Onboard'tan denedim.
4. Defalarca format attım.

Velhasılı kelam ne yaptıysam işin içinden çıkamadım. Yalnız şöyle bir durum var! Ne zaman ki ekran sürücüsü yükleniyor anında görüntü gidiyor. Bu harici ekran kartı için de onboard ekran için de aynı. Ekran kartının sürücüsü yüklenirken "Grafik Sürücüsü Yükleniyor" kısmında çat gidiyor ekran. Aynı şekilde Intel HD Graphics 4000'i de yüklerken hemen gidiyor ekran. Sistemim:

MSI Z68A-GD80
I7 3770K
MSI GTX970 Gaming 4GB
GSkill Ripjaws X Dual 2x4 GB
Sandisk Extreme SSD 240 GB
OCZ Fatal1ty 550W PSU Modüler

İlginize teşekkürler. Bios güncellemesi yaptım. Temiz format -ekran kartını takmadan- attım. Sonra, Intel Hd Graphics yüklenirken gene gitti ekran!

Maalesef anakartın garantisi doldu çoktan. Ram'ler standart frekanslarda (1600) çalışıyor. XMP'yi bile açmadım şu an. Bios Default ayarlarda.

Sürücüyü nereden yüklüyorsun. Windows Update üzerinden mi ? Sürümü nedir ?

Hali hazır durmadan format attığın için bir öneri. elementary OS'u indir (Özelleştir kısmına 0$ yazın)Elementary OS kurmayı deneyin. Linux çekirdekli sistem. Bunda da aynı durum olacak mı ?

Ubuntu ile aynı kuruluma sahiptir. Ubuntu ISO dosyasını USB belleğe yazdırmak - Ubuntu Türkiye Wiki Buradan USB'ye yazdırın. Ubuntu kurulum rehberi - Ubuntu Türkiye Wiki Bu şekilde de kurulum yapın. Güncelleştirmeleri yaptığınızda ekran kartı da dahil günceller. Bunda da aynı durum söz konusu ise anakartınızda donanımsal sorun vardır.

Maalesef anakartın garantisi doldu çoktan. Ram'ler standart frekanslarda (1600) çalışıyor. XMP'yi bile açmadım şu an. Bios Default ayarlarda.
Bir bilgisayarcıya götürüp, ekran kartı ve anakarta başka bir kart takıp tekrar denesin.

Öncelikle ilginize teşekkürler. Söylediklerinizi deneyeceğim ama önce şu elementary OS'u deneyeyim. Hoş, bunda olsa bile Windows'tan başka işletim sistemi kullanamam ben ama yine de deneme amaçlı yapacağım. Biliyorum THE_MILLER da zaten bunu kastediyor. Sonra artık parçalardan birine yol gözükecek gibi. Bilmiyorum bu monitör mu olur, anakart mı olur ya da ekran kartı mı olur. Sonucu yazacağım.

Sürücüyü nereden yüklüyorsun. Windows Update üzerinden mi ? Sürümü nedir ?

Hali hazır durmadan format attığın için bir öneri. elementary OS'u indir (Özelleştir kısmına 0$ yazın)Elementary OS kurmayı deneyin. Linux çekirdekli sistem. Bunda da aynı durum olacak mı ?

Ubuntu ile aynı kuruluma sahiptir. Ubuntu ISO dosyasını USB belleğe yazdırmak - Ubuntu Türkiye Wiki Buradan USB'ye yazdırın. Ubuntu kurulum rehberi - Ubuntu Türkiye Wiki Bu şekilde de kurulum yapın. Güncelleştirmeleri yaptığınızda ekran kartı da dahil günceller. Bunda da aynı durum söz konusu ise anakartınızda donanımsal sorun vardır.

Bu arada soruya cevap vermeyi unutmuşum. Sürücü'yü Nvidia'nın sitesinden, anakartın sitesinden, Windows Update(Aygıt Yönetcisi'nde "Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara" diyorum)ten yüklüyorum. Aygıt Yöneticisi'nde Görüntü bağdaştırıcısı kısmında "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" yazarken sorun yok, ekrana görüntü geliyor. Ne zaman ki Grafik sürücüsünü yüklüyorum ekran kapanıyor ve "No Signal" diyor ama bilgisayar tıkır tıkır çalışıyor. Hatta flaş bellek taktığımda sesi geliyor yani sorun yok. Bir ara bekledim sürücü yüklemedim. Bu sefer de Windows kendi otomatik güncelleyiverdi formattan beş dakika sonra, gene gitti ekran.

Tekrar merhaba. Söylediklerimi yaptım fakat yine monitörden görüntü alamadım. En sonunda monitörden şüphelendim ve iyi ki şüphelenmişim. Monitörün HDMI çıkışı bir şekilde çalışmıyor yani ses var görüntü yok. Bende DVI çıkışına taktım ve herşey tamam yalnız ekran sesi yok DVI'da ama olsun. En azından görüntü var. Şimdilik hiç bir sorun yok. yardımlarınız için teşekkürler. Konu çözülmüştür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı