Ekran tek renk oluyor ve PC çalışmaya devam ediyor

hmmpeki

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, oyun oynarken veya herhangi bir şeyde, ekran rastgele bir renk oluyor ve görüntü gidiyor ama PC çalışmaya devam ediyor.
Sorun ekran kartında sandım fakat ekran kartı başka bir PC de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kendi sistemim, 1050 Ti ile sorunsuz çalışıyor. 1650 Super'e geçince bu olay meydana geliyor. İlk başta PSU gücü yetmiyor sanıyordum, PSU'yu 650W 80+ a çıkarttım ama sorun devam etti. Ne yapmam gerekiyor sizce? Anakartım bir tık eski ondan olabilir mi acaba?

Sistem özellikleri.
  • Anakart: MSI A320M Pro-VD/S
  • İşlemci: Ryzen 7 2700X.
  • RAM: 16 GB G.Skill
  • PSU: Power Boost 650W 80+
  • Sorunlu Ekran kartı: GTX 1650 Super Gaming X
  • Sorunsuz: MSI GTX 1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, NVIDIA'nın sistesinden en yeni sürücüyü indirmeyi dene.

Kartı takdığımda sürücü güncellemesi yapmıştım zaten.
650W 80+ olması iyi olduğu illaki iyi olduğu anlamına gelmiyor. Power Boost yerine başka bir marka var mı elinizde, kaliteli?

Birr de BIOS güncel mi? Beta kurabilirsiniz:

Elimde başka marka, kaliteli PSU yok maalesef. Şu an olanı da yeni almıştım. BIOS sürücüsü de beta olan sürücü zaten. Rampage 600W 80+ Bronze takılı sistemde sorunsuz çalışıyordu.

Son düzenleme:
Kartı takdığımda sürücü güncellemesi yapmıştım zaten.

Elimde başka marka, kaliteli PSU yok maalesef. Şu an olanı da yeni almıştım. BIOS sürücüsü de beta olan sürücü zaten. Rampage 600W 80+ Bronze takılı sistemde sorunsuz çalışıyordu.
DDU ile driver' ı kaldırmadaki amaç güncel sürücü ile alakalı değil, PC' de daha önce kurulu olan ve uyumsuzluk yaratabilecek ekran kartı sürücülerini kaldırmasını sağlıyor bu program. Belirtildiği gibi DDU programı ile ekran kartı driver' ınızı silip güncel driver yükleyin.

Geri
Yukarı