Ekran titremesi

CHALLENGER33

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet, ekranım yaklaşık 4-5 aydan beri titreme yapıyor. Çok rahatsız edecek bir şey değil fakat genede problem ediyorum. 15-20 dakikada bir hafif bi titreme olup geri geliyor. Kararma falan yok böyle saliseler içinde olan bi dalgalanma. Acaba sorun monitörümde mi? Yoksa ekran kartında mı? Ya da şey de olabilir diye düşündüm. Sistemde ups var ama aküsü bitti halada kullanıyorum. Elektrikler gittiğinde direk kapanıyor sistem. Sadece gelen yüksek voltaj için ya da düşük voltaj için kullanıyorum.
Not: Oyun oynarkende oluyor sadece masaüstündeyken değil.

AIDA64 ile sistem kararlık testi sekmesinden GPU strees test yaparmısın ? Aynı dalgalanmayı yapacak olur ise eğer, sorunun ekran kartından'mı yoksa monitörden'mi kaynaklandığını anlarız.

AIDA64 ile sistem kararlık testi sekmesinden GPU strees test yaparmısın ? Aynı dalgalanmayı yapacak olur ise eğer, sorunun ekran kartından'mı yoksa monitörden'mi kaynaklandığını anlarız.
10 dakika boyunca testte tuttum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
VGA mı kullanıyorsun ?
Hayır DVI kullanıyorum.
Kullanılan kabloyu değiştirip dener misin ? Ya da kabloyu elinle yokla, temassızlık olabilir.
Elimde fazladan kablo yok ne yazik ki. En kısa sürede deneyeceğim ama.

Sadece tek bir oyunda mı yapıyor ? Yoksa genel anlamda çoğu oyunda mı gözünüze çarpıyor bu dalgalanma ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı