Ekran yenileme sıklığı nasıl yükseltilir?

öynük

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımı 4 senedir kullanıyorum. Son 2 aydır oyunlarda görüntü bozulması ve kasma kırılma yapıyor. 2 hafta içinde 2 defa format atıldı, ekran kartını gösterdiğimde sorun yok deniliyor. Biri ekran yenileme sıklığı düşük olduğu için yapıyor demişti. Ama ekran yenileme sıklığını yükseltemiyorum. Ekran yenileme sıklığı sabit bir şekilde 1,000 yazıyor. 64 Hz seçeneği var ancak seçip uygula dediğimde bir değişiklik olmuyor. Sorunun nerede olduğunu Manisa da anlayabilen bir bilgisayar tamircisi bulamadım. Yardımcı olabilecek veya sorunun nerede olduğunu bulabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    308,7 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    196,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.jpg
    3.jpg
    425,7 KB · Görüntüleme: 31
  • 4.jpg
    4.jpg
    440,7 KB · Görüntüleme: 28
  • 5.jpg
    5.jpg
    440,7 KB · Görüntüleme: 26
  • 6.jpg
    6.jpg
    133,7 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsü yüklü değil.

Ekran kartı sürücüsünün yüklü olmadığını nereden anladınız? Öyle olsa aygıt yöneticisinde RX 580 yazmaması gerekmez miydi? Bence arkadaş Görüntü kablosunu ekran kartına bağlayacağına anakarta bağlamış.

Ekran kartı sürücüsünün yüklü olmadığını nereden anladınız? Öyle olsa aygıt yöneticisinde RX 580 yazmaması gerekmez miydi? Bence arkadaş Görüntü kablosunu ekran kartına bağlayacağına anakarta bağlamış.
Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor hocam o yüzden dedim.

Merhaba bilgisayarımı 4 senedir kullanıyorum. Son 2 aydır oyunlarda görüntü bozulması ve kasma kırılma yapıyor. 2 hafta içinde 2 defa format atıldı, ekran kartını gösterdiğimde sorun yok deniliyor. Biri ekran yenileme sıklığı düşük olduğu için yapıyor demişti. Ama ekran yenileme sıklığını yükseltemiyorum. Ekran yenileme sıklığı sabit bir şekilde 1,000 yazıyor. 64 Hz seçeneği var ancak seçip uygula dediğimde bir değişiklik olmuyor. Sorunun nerede olduğunu Manisa da anlayabilen bir bilgisayar tamircisi bulamadım. Yardımcı olabilecek veya sorunun nerede olduğunu bulabilecek var mı?
Pc ile Monitör arasında dönüştürücü aparat kullanıyor musunuz ?.

monitörün de kasanında arkasında 1 tane hdmı girişi var ama. ki 2 ay öncesine kadar oyunlarda da videolarda da sorun yaşamıyordum.
hayır sadece hdmı kablosu takılı

monitörün de kasanında arkasında 1 tane hdmı girişi var ama. ki 2 ay öncesine kadar oyunlarda da videolarda da sorun yaşamıyordum.
hayır sadece hdmı kablosu takılı

Eki Görüntüle 1717402

Kabloyu resimdeki Graphics Card yazan yerde ki HDMI girişine taktığından eminsin değil mi?

Eki Görüntüle 1717402

Kabloyu resimdeki Graphics Card yazan yerde ki HDMI girişine taktığından eminsin değil mi?
reis ben tam bi salağım :D şu fotoğraf 1 hafta önce karsıma çıksa 1200 tl cebimde olacaktı. mk yukarı takmışım kabloyu. 2 ay öncesine kadar bişey yoktu. demekki arada temizlemek için çıkarıp yanlış yere takmışım. 2 haftadır kafayı yedirtti bana. sorun bendeymiş. teşekkür ederim. bazen mala anlatır gibi anlatmak gerekiyor işte.

ARKADAŞLAR SIKINTI BİLGİSAYARDA DEĞİL BENDEYMİŞ. KenLix in dediği gibi kabloyu anakarta takmışım. akıl cezası 1200tl den olduk. demekki neymiş her ustanın kucağına atlamayacakmışız

Eki Görüntüle 1717402

Dosya Ekleri

• asas.jpg
    asas.jpg
    152,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı