Ekrana göre renk değişen RGB LED önerisi

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Monitörde olan renge göre renk değişen RGB LED yapmak istiyorum ama nasıl yapabilirim? Malzemeleri nelerdir? Nasıl temin edebilirim?
Örneğin bilgisayar ekranı yeşil renk oldu, RGB LED de yeşil olsun.

1697744298354.png

Monitör ile uyumlu olması gerekir, bu da çok zor. Bu işlerde Philips markası iyi diye biliyorum.

Monitörde olan renge göre renk değişen RGB LED yapmak istiyorum ama nasıl yapabilirim? Malzemeleri nelerdir? Nasıl temin edebilirim?

Eki Görüntüle 1983311

Bildiğim iki seçenek var.

Birinci seçenek çok maliyetli çıkar. Philips'in HDMI Sync Box + Led şeritleri ile bunu yapabilirsiniz ama 5-6 bin lira civarı en iyi senaryoda fiyat çıkar.

İkinci seçenek bunu Arduino ile yapmak. Bu seçenekte maliyet azalır ancak beklediğiniz verimi alabilir misiniz emin değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam birkaç yöntemi var ama çok maliyetli. Philips ve corsair ürünleri diye hatırlıyorum.

Eki Görüntüle 1983311

Ürün Wi-Fi özellikli telefonda da kontrol edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı