Ekrana görüntü gelmemesi

Zyswen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oda değişikliği için bilgisayarı yeniden kurduğumda ekrana görüntü gelmedi, daha önce de aynı sorunla karşılaşmıştım ve bir şekilde çözülmüştü ama şuan tüm denemelerime rağmen ekrana görüntü gelmiyor.
Yapılanlar;
-BIOS pili çıkarılıp takıldı.
-RAM'ler çıkarılıp takıldı, tek RAM olarak da kontrol edildi.
-HDMI bağlantısı ekran kartına takılı.
-Onboard ekran kartı kontrol edildi, sadece 1 kere çalıştı.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloda temassızlık var büyük ihtimalle. Farklı bir kablo ile dener misin?

Alakasız. HDD olmasa bile PC BIOS ekranına gelir. HDD'de meydana gelen bir sıkıntı PC'nin boot edilmesini etkilemez.
Hayır. Benim HDD bozuldu. Ekrana hiç görüntü gelmedi sadece monitör ışığı yanıp söndü. Ram 'le hafif oynama yaptım ekran geldi ama tekrar gitti. Sonra HDD 'yi test etmek için başka HDD taktım ekran geldi.

Anakartta veya PSU'da bir sıkıntı olabilir. Veya elinde DP kablosu var mı? Bir de DP ile dene. Belki soketler zarar görmüştür. Temassızlık olmadığından emin olalım. Eğer anlıyorsan PSU'dan çıkan akımı ölçebilirsin. Bilgisayarı taşırken sarstın mı veya darbe aldı mı kasa? Bileşenler hasar görmüş olabilir.

Anakartta veya PSU'da bir sıkıntı olabilir. Veya elinde DP kablosu var mı? Bir de DP ile dene. Belki soketler zarar görmüştür. Temassızlık olmadığından emin olalım. Eğer anlıyorsan PSU'dan çıkan akımı ölçebilirsin.
PSU yeni sayılır, Corsair CX750 modeli kullanıyorum, herhangi bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartını ise bir sene önce aynı sebepten dolayı şüphelenip garantiye yolladım ve onunda bir sıkıntısı yok. Anakart ve RAM'lerden şüpheleniyorum çünkü sistemimdeki güncellenmemiş eski parçalar onlar.

Ekleme: Bir de işlemci var fakat pinleri kırmadıkça pek sorun çıkaracak bir parça değildir diye düşünüyorum?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı