Ekrana görüntü gelmemesi

RAM'leri doğru slota taktığından eminsin değil mi? Ayrıca anakartta bir problem meydana gelmiş olabilir. Eğer imkanın varsa farklı bir MB ile deneyebilirsin.
@Jira @NookumPie
RAM'leri her slotta tek tek denedim, oksitlenmeye karşı silgi ile sildim, maalesef anakartı farklı bir PC'de veya farklı bir anakart ile deneme imkanım yok.

PSU yanmış olabilir
İşlemcinin termal macununu değiştir
Monitör kablosu iyi takılı olduğundan emin ol
Ramlerin uçlarını silgi ile silip başka bir slota tak

Bendede olmuştu kasayı temizlerken sonra kendi düzeldi,ekran geldiğinde ise harddiskden dolayı bilgisayar açılmıyordu
HDD sorununu laptop'da yaşamıştım, HDD'den kaynaklı sorunlarda benim bildiğim ekrana görüntü geliyor ama siyah ekranda bir hata verip donuyordu.
PSU yanmış olabilir
İşlemcinin termal macununu değiştir
Monitör kablosu iyi takılı olduğundan emin ol
Ramlerin uçlarını silgi ile silip başka bir slota tak
Önceki yorumları okuduysan çoğunu yaptım ve PSU'dan kaynaklı olmadığına eminim. Termal macunu deneyebilirim.

Görüntü gelmiyor da monitörünüzde ışık yanıp sönmesi falan var mı ?
İşlemcinin yakınlarında 6 pin girişleri olur onları sağlam takılı olduğuna emin ol.

HDMI çıkarıp taktığımda tepki veriyor, no signal diyerek tekrar kapanıyor.

Sorduğum soruyu yanlış anlamayın sizi küçümsemek için sormuyorum . Bilgisayar açık değil mi ? ,
No signal hatası alıyorsanız Monitör anakarttan sinyal almıyor demek oluyor bildiğim kadarıyla...

Ekran kartı slota düzgün oturmamış , monitör ekran kartı arasındaki kablo tam takılmış , kabloların pinleri ezilmiş veya ekran kartı arızalanmış olabilir , kabloların uçlarına sert olmayacak şekilde üfleyin bazen pinlerin ucunda kalan tozlar falan kısa devreye sebep olabiliyor. Varsa yakında başka bir monitör orada da deneyin sorun şu an neyden kaynaklı tahmin edemiyorum.

Sorduğum soruyu yanlış anlamayın sizi küçümsemek için sormuyorum . Bilgisayar açık değil mi ? ,
No signal hatası alıyorsanız Monitör anakarttan sinyal almıyor demek oluyor bildiğim kadarıyla...

Ekran kartı slota düzgün oturmamış , monitör ekran kartı arasındaki kablo tam takılmış , kabloların pinleri ezilmiş veya ekran kartı arızalanmış olabilir , kabloların uçlarına sert olmayacak şekilde üfleyin bazen pinlerin ucunda kalan tozlar falan kısa devreye sebep olabiliyor. Varsa yakında başka bir monitör orada da deneyin sorun şu an neyden kaynaklı tahmin edemiyorum.
Tüm kabloları tozdan arındırdım, hasarlı pin veya temassızlık olduğunu düşünmüyorum. Hatta o kadar çok çıkar tak, açma kapama yaptım ki bilgisayar hiç açılmamaya başladı şuan :/

Tüm kabloları tozdan arındırdım, hasarlı pin veya temassızlık olduğunu düşünmüyorum. Hatta o kadar çok çıkar tak, açma kapama yaptım ki bilgisayar hiç açılmamaya başladı şuan :/

Bilgisayar açılmıyorsa priz elektrik vermiyor olabilir , PSU nun anakarta ve donanımlara bağlı olan kabloları kontrol edin.

Bilgisayar açılmıyorsa priz elektrik vermiyor olabilir , PSU nun anakarta ve donanımlara bağlı olan kabloları kontrol edin.
Dediğim gibi kabloların kontrolü yapıldı, onboard görüntü alamamak anakartta bir problem olduğunu gösteriyor diye düşünüyorum, termal macunun kuru olması bu sorunu teşkil eder mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı