Çözüldü Ekrana kolonya temas etmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

walderarynn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İlk defa soru yazıyorum. Bir hatam varsa kusuruma bakmayın. Sorum şu: Ben elime kolonya dökerken monitöre geldi ve ekranda bir sıkıntı oluşmadı ama aşağı doğru aktığını gördüm sadece. Ekranı kapamadım, saatler geçmesine rağmen bir sorun oluşmadı. Sizce bir sıkıntı olur mu? (ekranda herhangi bir leke iz vs yok ve saatlerce açık)

Çözüm
Ekrana geldiyse sıkıntı olmaz. Hatta uçup gitmiştir. Monitörün içine girebilmesi için de ekranınızın ya kırık ya da bir kısmı çıkık olması gerek. Daha yardımcı olabileceğim bir sorununuz varsa sorabilirsiniz. Size yardımcı olduysam da çözüm olarak işaretler iseniz sevinirim.
Hocam konu çözülmüş ama genel olarak şöyle söyleyim. Ekranlara sıvı temasından mümkün olduğunca kaçının şimdi birşey olmadıysa ileride olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca ekranı silme konusuna gelecek olursak. Ekranı çizmeyecek yumuşak bezlerle silmenisiniz. İlla hafif ıslatmak isterseniz. Çok az nemlendirerek ekran kapalıyken silmelisiniz. Arkadaşlarında dediği gibi ekrandan devre kısmının içine girmediyse yani çok boca etmediyseniz. Buharlaşıp gitmiştir.

Çalışırken temizlememek gerekir :D
Çalışırken değil tabi hocam :D.

Termal macun, fan, devre, tuş, kablo kısacası her şeyde kullanıyorum ben müthiş bir sıvı.
hocam ben kasti dökmedim ki :D birkaç damla çıtadan içeri girdi sadece açıkken :D kapatmayı o an akıl edemedim ama dediğim gibi saatlerdir açık ne leke ne iz ne bir sorun gördüm

Hocam konu çözülmüş ama genel olarak şöyle söyleyim. Ekranlara sıvı temasından mümkün olduğunca kaçının şimdi birşey olmadıysa ileride olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca ekranı silme konusuna gelecek olursak. Ekranı çizmeyecek yumuşak bezlerle silmenisiniz. İlla hafif ıslatmak isterseniz. Çok az nemlendirerek ekran kapalıyken silmelisiniz. Arkadaşlarında dediği gibi ekrandan devre kısmının içine girmediyse yani çok boca etmediyseniz. Buharlaşıp gitmiştir.

Çalışırken temizlememek gerekir :D
amacım ekran silmek değildi hocam ya elimi temizlemek için sıktım ekrana geldi ama dediğim gibi 5-6 su damlası boyutunda çıtadan içeri girdi sadece

hocam ben kasti dökmedim ki :D birkaç damla çıtadan içeri girdi sadece açıkken :D kapatmayı o an akıl edemedim ama dediğim gibi saatlerdir açık ne leke ne iz ne bir sorun gördüm

amacım ekran silmek değildi hocam ya elimi temizlemek için sıktım ekrana geldi ama dediğim gibi 5-6 su damlası boyutunda çıtadan içeri girdi sadece
Hocam biz bir şey demedik ki zaten, boca etmediğin sürece bir şey olmaz. Kasti döksen de temizlemek için yine olmaz.

Geri
Yukarı