Çözüldü Ekrana kolonya temas etmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

walderarynn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İlk defa soru yazıyorum. Bir hatam varsa kusuruma bakmayın. Sorum şu: Ben elime kolonya dökerken monitöre geldi ve ekranda bir sıkıntı oluşmadı ama aşağı doğru aktığını gördüm sadece. Ekranı kapamadım, saatler geçmesine rağmen bir sorun oluşmadı. Sizce bir sıkıntı olur mu? (ekranda herhangi bir leke iz vs yok ve saatlerce açık)

Çözüm
Ekrana geldiyse sıkıntı olmaz. Hatta uçup gitmiştir. Monitörün içine girebilmesi için de ekranınızın ya kırık ya da bir kısmı çıkık olması gerek. Daha yardımcı olabileceğim bir sorununuz varsa sorabilirsiniz. Size yardımcı olduysam da çözüm olarak işaretler iseniz sevinirim.
Ekrana geldiyse sıkıntı olmaz. Hatta uçup gitmiştir. Monitörün içine girebilmesi için de ekranınızın ya kırık ya da bir kısmı çıkık olması gerek. Daha yardımcı olabileceğim bir sorununuz varsa sorabilirsiniz. Size yardımcı olduysam da çözüm olarak işaretler iseniz sevinirim.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba. İlk defa soru yazıyorum. Bir hatam varsa kusuruma bakmayın. Sorum şu: Ben elime kolonya dökerken monitöre geldi ve ekranda bir sıkıntı oluşmadı ama aşağı doğru aktığını gördüm sadece. Ekranı kapamadım, saatler geçmesine rağmen bir sorun oluşmadı. Sizce bir sıkıntı olur mu? (ekranda herhangi bir leke iz vs yok ve saatlerce açık)
Ben de bir ara tostumun olduğu cebe unutup telefon koymuştum tostun tüm yağı telefona bulaşmıştı. İlk 1 hafta bir şey olmadı ancak 1 hafta sonra telefon kendi kendine yeniden başlatmaya ve uygulamalara girmeye başlayıp kapanmıştı. Bir şey olabilir de olmayabilir de.

çıkık bir taraf göremedim ama hani monitörün yapısı gereği altında marka yazan çıta biraz önde haliyle damlalar içine girdi

Hocam konu çözülmüş ama genel olarak şöyle söyleyim. Ekranlara sıvı temasından mümkün olduğunca kaçının şimdi birşey olmadıysa ileride olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca ekranı silme konusuna gelecek olursak. Ekranı çizmeyecek yumuşak bezlerle silmenisiniz. İlla hafif ıslatmak isterseniz. Çok az nemlendirerek ekran kapalıyken silmelisiniz. Arkadaşlarında dediği gibi ekrandan devre kısmının içine girmediyse yani çok boca etmediyseniz. Buharlaşıp gitmiştir.

Tüm devreleri kolonya ile temizliyorum :D şimdiye kadar cayır cayır çalışıyor.
Çalışırken temizlememek gerekir :D

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı