Ekranda aniden donma oluyor ve yatay çizgiler oluşuyor

• Konuyu başlatan tet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 691

tet

Hectopat
WhatsApp Image 2022-11-02 at 18.58.46.jpeg

Durum görselde gözüktüğü gibi. Bir anda oluyor, bir süre bilgisayarı kilitliyor, sürekli yeni çizgiler oluşuyor sonra keyfine bağlı bir şekilde tekrar düzeliyor tekrar başlıyor vs. video da vardı fakat koyulmuyormuş sanırsam. Problemim hakkında fikri olan biri var mıdır?

Eki Görüntüle 1560596

Durum görselde gözüktüğü gibi. Bir anda oluyor, bir süre bilgisayarı kilitliyor, sürekli yeni çizgiler oluşuyor sonra keyfine bağlı bir şekilde tekrar düzeliyor tekrar başlıyor vs. video da vardı fakat koyulmuyormuş sanırsam. Problemim hakkında fikri olan biri var mıdır?

Kabloda sorun var galiba kabloya bir bakın sonra ekran kartına en son monitöre.

Kabloda sorun var galiba kabloya bir bakın sonra ekran kartına en son monitöre.
Tam anlayamadım kablodan kasıt hangi kablo ve ekran kartının tam olarak nesine bakayım biraz daha açık olabilirseniz iyi olur pek bilgim yok bu işlerde.

PC ekranı hasar görmüş olabilir ya da yazılımsal bir problem ama bu çok nadir bir problemdir.
Ekrana fiziken hiçbir şey olmadı farkında olmadan bir şey yaptıysam bilemiyorum peki yazılımsal bir problemse çözümü ne olabilir?

Tam anlayamadım kablodan kasıt hangi kablo ve ekran kartının tam olarak nesine bakayım biraz daha açık olabilirseniz iyi olur pek bilgim yok bu işlerde.

Ekrana fiziken hiçbir şey olmadı farkında olmadan bir şey yaptıysam bilemiyorum peki yazılımsal bir problemse çözüm

Ekrana fiziken hiçbir şey olmadı farkında olmadan bir şey yaptıysam bilemiyorum peki yazılımsal bir problemse çözümü ne olabilir?

Şöyle PC sıfırlamak bu sorunu çoğunda işe yarar

Şöyle PC sıfırlamak bu sorunu çoğunda işe yarar.

Format atmak diyosanız hiçbir şeyi çözmet yazılımsal değilse oda sadece PC için geçerli monitörğn yazılımda bir şey varsa gine olmaz.

Kabloyu sağ sola oynatın ikanın varsa tüm parçaları farklı bir monitörde falan deneyin.

Sorun kablodan. Ekran kartının böyle bir sorun çıkarması imkansız. Ekran kartının böyle bir sorun verebilmesi için üstündeki devrelerin arızalı olması lazım.
@tet, ekran kartı sıkıntısız mı çalışıyor?

Format atmak diyosanız hiçbir şeyi çözmet yazılımsal değilse oda sadece PC için geçerli monitörğn yazılımda bir şey varsa gine olmaz.

Kabloyu sağ sola oynatın ikanın varsa tüm parçaları farklı bir monitörde falan deneyin.
Anladım eyvallah.

Sorun kablodan. Ekran kartının böyle bir sorun çıkarması imkansız. Ekran kartının böyle bir sorun verebilmesi için üstündeki devrelerin arızalı olması lazım.
@tet, ekran kartı sıkıntısız mı çalışıyor?
Şimdiye kadar ekran kartında bir sorun yaşamadım. Devreler arızalıysa elimden bir şey gelmez maalesef ama şöyle bir durum var bu uzun zaman önce bir kere daha oldu kendiliğinden geçti ve dün yine oldu kendiliğinden geçti yani bu ne tür bir arıza ki kendiliğinden geçip uzun süre ortaya çıkmayabiliyor çok garip.

Geri
Yukarı