Ekranda yatay çizgiler

FRAGX

Hectopat
Arkadaşlar ekranda bu şekilde yatay çizgiler çıkıyor, onun dışında başka sorunlarda yaşıyorum.

Yaşadığım diğer sorunlar fare imleci bozulması gibi görüntü bozulmaları.

Dosya Ekleri

• sorun2.jpeg
    sorun2.jpeg
    359,8 KB · Görüntüleme: 81
  • sorun3.jpeg
    sorun3.jpeg
    191 KB · Görüntüleme: 72
  • sorun1.png
    sorun1.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
Kimsede monitörü suçlamamış garip.

Elinizde başka görüntü verecek bir şey varsa deneyin belki sorun monitördedir.

Eğer devam ederse taktığınız kabloyu değiştirin deneyin.

Kimsede monitörü suçlamamış garip.

Elinizde başka görüntü verecek bir şey varsa deneyin belki sorun monitördedir.

Eğer devam ederse taktığınız kabloyu değiştirin deneyin.

Hocam, monitör de bir şey olduğunu sanmıyorum, çünkü APU sistemdeyken aynı monitörü kullanıyordum ve bir sorun yoktu. Ayrıca ekran kartını garantiye gönderip APU sistemle ekran kartı gelene kadar devam edeceğim böylece bir sorun olup olmadığını anlarız.

Arkadaşlar ekranda bu şekilde yatay çizgiler çıkıyor, onun dışında başka sorunlarda yaşıyorum.

Yaşadığım diğer sorunlar fare imleci bozulması gibi görüntü bozulmaları.

Monitörün kablosunu değiştirin, V-Sync kapatın, Hz ayarını 60Hz'e çekin, AMD ayarlarından "yüzey biçimi optimizasyon" ayarını kapatın.

Hocam bu tarz sorunlar ekran kartından kaynaklanıyor olabilir mi?
Ekran kartı, driver, driverda yapılan ayarlar, çözünürlük, kablo, monitörden kaynaklanır diye düşünüyroum. Bunların herhangi birinde sorun olabilir. Denemeden bilemeyiz.

Ekran kartı, driver, driverda yapılan ayarlar, çözünürlük, kablo, monitörden kaynaklanır diye düşünüyroum. Bunların herhangi birinde sorun olabilir. Denemeden bilemeyiz.

Hocam kaç kez format attım, driver silip yükledim DDU ile çözülmedi, zaten ekran kartını garantiye yollayacağım bu süre içinde APU sistem kullanacağım. Böylece sorunun ekran kartında olup olmadığını anlarız.

Hocam hz 60 yapınca düzeldi sanırım.

Hocam kaç kez format attım, driver silip yükledim DDU ile çözülmedi, zaten ekran kartını garantiye yollayacağım bu süre içinde APU sistem kullanacağım. Böylece sorunun ekran kartında olup olmadığını anlarız.

Hocam Hz 60 yapınca düzeldi sanırım.

Evet hocam Hz 60 yapınca düzeliyor. @DTB

@DTB hocam ben 180 Hz'lik monitörü boşa mı aldım şimdi, neden kaynaklanır bu?

Son düzenleme:

Hocam hz 60 yapınca düzeldi sanırım.

Evet hocam Hz 60 yapınca düzeliyor. @DTB

@DTB hocam ben 180 Hz'lik monitörü boşa mı aldım şimdi, neden kaynaklanır bu?
Kablodan kaynaklanabilir.

Kablodan kaynaklanabilir.

Deneyip bilgilendireceğim hocam çok teşekkür ederim size.

@DTB hocam ekran kartını çıkarıp eski APU işlemcimi taktım ve bu sorun gitti, ama 800x600 ve altı çözünürlüklere özel çözünürlük oluşturup uygulamaya çalıştığım zaman siyah ekran'da kalıyor bu neden olabilir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı