Ekranda beyaz kareler çıkıyor

xKorza

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS TUF VG24Q
Bilgisayarımda ekranda değişen görsellerin sayısı artınca otomatik olarak beyaz kareler gelmeye başlıyor. Bunu ilk olarak 1 ay önce deneyimledim ve monitörümden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. Monitörümü değiştirmekte istiyordum bu da bahanesi oldu. Yeni monitörümde de aynı sorunu yaşamaya başladım bugün ve anladım ki sorun monitörde değil. Bunu üzerine monitörün DP girişini değiştirdim ve neredeyse 10 saat boyunca böyle bir şeye denk gelmedim ancak biraz önce yine beyaz kareler çıkmaya başladı. Sorun tam olarak nedir ve nasıl çözebilirim?

asd.jpg

Bu eski monitörümdeki beyaz kareler.

asdd.jpg

Bu ise yeni monitörümdeki beyaz kareler.

Ben bu sorunu şuan sadece Google kullanınca alıyorum. Opera'da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Çok garip bir şekilde bu sorun sadece tarayıcılarda yaşanıyor. Kesin bir çözümü de yok.
En son bi' NVIDIA update attıktan sonra çözüldü bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, sorunu boştan yere ekran kartınızda aramayın derim. Aynı sorun bende de var. Sistemi yeni topladım. İşlemciden görüntü aldığımda da aynı ekran kartından görüntü aldığımda da aynı. Yani sorunun ekran kartı ile bir alakası yok. Ama halen çözüm bulamadım. Bulan olursa, çözümü yazarsa seviniriz :)

ayni sorun bende de başladı 3 defa oldu beyaz renkte dama şeklinde şuan sisteme 4 monitör bağlı sadece ana ekranımda oluyor.
2 tane 2 k asus monitör aldım geçen 1080 p den 2 k geçiş yapıyorum sorun ekran kartımı işlemci mi bilmiyorum çözemedim bende

ekran kartımm

Aorus RTX 3070 MASTER

çözümü bulanlar yazarsa sevinirim

Geri
Yukarı