Çözüldü 9500GT sistemde ekranda beyaz kareler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RUSHTOB

Hectopat
Makaleler
1
1649696983279.png

Ekranımda şu şekil bembeyaz kareler çıkıyor.
Ekran kartında problem olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım. Video izlerken, Netflix'te film izlerken çıkıyor bunlardan.
Sanki paintten beyaz kare koyup içini boyamışım gibi. Bu arada sadece internette gezinirken oluyor. Ana ekranda böyle bir şey başıma gelmedi.

Ekran kartı: Nvidida GeForce 9500 GT.
İşlemci: Intel E7400 2.80GHz
Monitör: VA2448 series 60Hz.

Kablodan da olabilir ama bu konuda bilgisi olan birilerine sormak en hayırlısı.

Çözüm
Hocam kullandığınız tarayıcının "Donanım Hızlandırma" ayarı açıksa kapatıp deneyebilir misiniz?

@osavuran42 sizin de işinize yarabilir.
Ah eskiler ilk çıktığında alıp 2020'e kadar kullandığım kart. Güzel zamanlardı. :) bir DDU ile driver kaldırıp kurun bir de öyle bakalım hangi marka?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1356552

Ekran kartında problem olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım. Video izlerken, Netflix'te film izlerken çıkıyor bunlardan.
Sanki paintten beyaz kare koyup içini boyamışım gibi. Bu arada sadece internette gezinirken oluyor. Ana ekranda böyle bir şey başıma gelmedi.

Muhtemelen çip arızası. Fırına 220 derecede sadece çip kalacak şekilde alimünyüm folyoyla sar ve 8 dakika ısıt. Ben bu yöntemle çipi arızalanan laptopu kısa süre de olsa düzeltmiştim.
1649698086625.png

Muhtemelen çip arızası. Fırına 220 derecede sadece çip kalacak şekilde alimünyüm folyoyla sar ve 8 dakika ısıt. Ben bu yöntemle çipi arızalanan laptopu kısa süre de olsa düzeltmiştim.

9500GT için fırında kullanacağı elektriğe yazık olur ben 150e GT430 almıştım onlara bakabilirsiniz.

Kartın bozulmasına şaşırmam. Emektar kart.

Kartın tam oturduğuna emin olun ve daha çok sürücü hatası gibi görünüyor aslında. Yeni sürücülerden değil de net stabil olduğu bilinen eskilerden bir tane ve bu olay kablodan tutun monitörden bile olabilir bir şey hemen emektarı rafa kaldırmamak gerekir. Ve bir de işletim sisteminiz Windows 7 değilse Windows 7 üzerinde deneyin.

Eki Görüntüle 1356552

Tavsiyem R7 240 için para ayırmanız çünkü bu kart pörtlemiş.

Kartın tam oturduğuna emin olun ve daha çok sürücü hatası gibi görünüyor aslında. Yeni sürücülerden değil de net stabil olduğu bilinen eskilerden bir tane ve bu olay kablodan tutun monitörden bile olabilir bir şey hemen emektarı rafa kaldırmamak gerekir. Ve bir de işletim sisteminiz Windows 7 değilse Windows 7 üzerinde deneyin.
Hiç uğraşamam. Giderim yeni ekran kartı alırım daha iyi :D

Merhabalar benim bilgisayarımda da aynı sorun var aynı arkadaşın dediği gibi video izlerken beyaz kareler oluşuyor ama normal kullanımda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Çözümü yok mudur? Ekran kartım: NVIDIA GeForce GT 420 2 GB 128bıt Anakart: ASUS P8H61-M LX3 Plus.
R2.0 işlemci: Intel Pentium G2010 2.80GHz RAM: 6 GB 1333 MHz. Format attım ama düzelmedi yardımlarını bekliyor olacağım.

Geri
Yukarı