Ekranda çıkan garip çizgi ve noktalar nedir?

CanLdess28

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
PNY CS900
Ekran kartı
Geforce MX130
İşlemci
i7 8550U
Merhaba. 2 gündür laptopum çok ısınıyordu 90 dereceden aşağı inmiyordu halbuki termal macununu yenileyeli 1 ay olmadı ve soğutucusu da yani çok iyi olmasa da var. Bugün eve geldim laptopu açıp DC'ye girdiğimde bu manzarayla karşılaştım. Monitörümle ilgili bir sorun yok diğer monitörümde de aynı sıkıntı oluyor bilgisayarla kaynaklı olabilir. Ekran kartımla alakalı bir şey olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu bozuk şekillere ingilizcede artifact deniliyor. Bu şekilde arama yapıp bilgi sahibi olabilirsin. Artifact ekran kartına giden voltajın standart olmayışından kaynaklanır. Eğer overclock yaptığın bir program varsa, ayarları varsayılana getirip kaldır programı. Laptop olduğu için biostan voltaj değişikliği mümkün değil diye biliyorum. Seninkinde mümkünse onu da standart ayarlara getir. Windows güç ayarlarını da dengeli yap. Hala düzelmediyse aklıma ekran kartının bozulduğu geliyor bir tek.

Merhaba. 2 gündür laptopum çok ısınıyordu 90 dereceden aşağı inmiyordu halbuki termal macununu yenileyeli 1 ay olmadı ve soğutucusu da yani çok iyi olmasa da var. Bugün eve geldim laptopu açıp DC'ye girdiğimde bu manzarayla karşılaştım. Monitörümle ilgili bir sorun yok diğer monitörümde de aynı sıkıntı oluyor bilgisayarla kaynaklı olabilir. Ekran kartımla alakalı bir şey olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 1958939
Ekran kartınız yavaştan ömrünün sonuna geliyor.

Laptop yazmış adam nasıl değişsin.
Aletin yenisini alsın ki onu yapacak gibi.
Hemen PC arayışına daldım ucuza bulduğum bir hazır sistem var işlemciyi 5600 yapsam sizce alınır mı?

Başka konu aç, bütçeni söyle.

Geri
Yukarı