Çözüldü Ekranda çıkan harfi okuyup tuşa basılması nasıl sağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ferhat dogan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ekran cıkan harfı W, A, S, D sadece okuyup klavyede bastırmak ıstıyorum su sekılde.

1694290835503.png

Hocam bunu tam olarak nasıl yapacağım.
Full bir program kodlarını vermem. Baştan söyleyeyim. Sadece mantığı veririm. Dersenki hocam sen yaz ver bana, ücreti mukabilinde yaparım.

Gelelim nasıl yapacağına. Çok zor değil. Pyautogui kütüphanesinde ekranda img'i aramaya yarayan bir metod var. Önce ekran görüntülerini alacaksın düğmelerin. Zor değil, 4 düğme. Sonrasında onları python scriptinin olduğu klasöre kopyalayacaksın. Daha sonrasında bu kütüphaneyi kullanarak 4 threadlik bir sistem yazacaksın. Eğer thread veya subprocess -subprocessler ağır, bu tarz bi iş için kullanmaya gerek yok, thread yeterli- kullanmazsan uygulama biriyle işini bitirene kadar durur ve işi bitene kadar diğerlerini kontrol etmez. Loop söz konusu olacaksa (ki sürekli bir kontrol istiyoruz olacak) diğer tuşları kontrol edememek demek oluyor bu. Her bir thread ekranda bir img'i kontrol edecek. Img çıkarsa yine bu kütüphanenin bir parçası olan klik durumunu kullanacaksın. Böylece ekrana, belirlenen resim her çıktığında, o tuşa basmış olacak.

Full bir program kodlarını vermem. Baştan söyleyeyim. Sadece mantığı veririm. Dersenki hocam sen yaz ver bana, ücreti mukabilinde yaparım.

Gelelim nasıl yapacağına. Çok zor değil. Pyautogui kütüphanesinde ekranda Img'i aramaya yarayan bir metot var. Önce ekran görüntülerini alacaksın düğmelerin. Zor değil, 4 düğme. Sonrasında onları Python scriptinin olduğu klasöre kopyalayacaksın. Daha sonrasında bu kütüphaneyi kullanarak 4 threadlik bir sistem yazacaksın. Eğer thread veya subprocess -subprocessler ağır, bu tarz bir iş için kullanmaya gerek yok, thread yeterli- kullanmazsan uygulama biriyle işini bitirene kadar durur ve işi bitene kadar diğerlerini kontrol etmez. Loop söz konusu olacaksa (ki sürekli bir kontrol istiyoruz olacak) diğer tuşları kontrol edememek demek oluyor bu. Her bir thread ekranda bir Img'i kontrol edecek. Img çıkarsa yine bu kütüphanenin bir parçası olan klik durumunu kullanacaksın. Böylece ekrana, belirlenen resim her çıktığında, o tuşa basmış olacak.

Hocam o kütüphane dosyasını ne yazarak bulabılırım.

Merhaba arkadaşlar ekran cıkan harfı W, A, S, D sadece okuyup klavyede bastırmak ıstıyorum su sekılde.

Eki Görüntüle 1938734

Bu harfler nerede? Bir site mi uygulama mı? Öncelikle harfin ne olduğunu bulmak için ocr kullanman lazım. Ocr görüntüyü okur ve output verir, outputu alır ve gerekli işlemleri yaparsın.

Bu harfler nerede? Bir site mi uygulama mı? Öncelikle harfin ne olduğunu bulmak için ocr kullanman lazım. Ocr görüntüyü okur ve output verir, outputu alır ve gerekli işlemleri yaparsın.
OCR'a gerek yok. Muhtemelen tuşlara basması gereken türden bir oyun için istiyor. Ekranda sadece 4 tane tuş beliriyor. W, A, S, D.

Yeni konular

Geri
Yukarı