Ekranda dikey çizgiler çıkıyor

plx22

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. LİNK videoda da görüldüğü gibi dikey çizgiler oluşuyor.

Sistemim: ASUS TUF B550M, Gigabyte Eagle 3060 Ti, ViewSonic 2758-2KP-mhd (144 Hz'de yırtılmalar oluyor. 120 Hz'de de aynı sıkıntı devam ediyor.)

Yakın zamana kadar sorun yoktu. Sorunun Paugge DP'tan kaynaklandığını düşünerek servise yolladım. 20 gün HDMI ile kullandım ancak dün tekrar bu sıkıntı başlayınca sorunun kablodan olmadığını anladım. Sorunun monitör mü yoksa ekran kartı mı olduğunu anlayamadım bir türlü.

Windows ve ekran kartı son sürümde hatta format bile attım makineye. Komşudan bir DP aldım biri ekran kartına bağlı biri televizyona bağladım bakalım nolcak
O zaman bilemeyeceğim hocam benim başıma da benzeri gelmişti böyle çözmüştüm. Bu arada driverı windowsun otomatik güncellemesiyle değil de direkt kartın sitesinden indirip kurmuş olun.

Monitörü başka bir bilgisayarda denedik yaklaşık 7 saat sonra hata verdi. Sorunu tespit etmiş olduk, pazartesi garantiye yollayacağız bakalım. ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.
Arkadaşlar servisi aradım durumunu öğrenmek için monitörün. Sorun yok dediler monitörde inanılacak gibi değil. Farklı kasada bir kasada denemesem inanırdım @ViewSonic Türkiye
Arkadaşlar servisi aradım durumunu öğrenmek için monitörün. Sorun yok dediler monitörde inanılacak gibi değil. Farklı kasada bir kasada denemesem inanırdım @ViewSonic Türkiye

Son düzenleme:

Geri
Yukarı