Ekranda dikey kırmızı çizgiler çıkıyor

Yusuf Söylemez

Hectopat
Daha fazla  
Son bir haftadır bilgisayarda aniden donmalar, kilitlenmeler ile beraber her yerde dikey kırmızı çizgiler oluşmaya başladı BIOS'tabile. Arada görüntü gidip geliyordu, ekranda grafiksel hatalar oluşuyordu. Bugünse hiç açılmamaya başladı. Anakart ekranını geçtikten sonra ekran simsiyah kalıyor. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Bu arada 6 7 ay önce bilgisayar aniden donuyor diye kasayı açmıştım. İşlemci kablosunun ve girişinin yandığını fark etmiştim. Yanan yerleri temizleyip takınca sorunsuz çalışmıştı. Bununla ilgili olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi biteli çok oldu ne yazık ki. Karttan umudumu kesmiştim. İnternette fırınlama olarak geçen bir yöntem gördüm. Son bir ihtimal diyerek kartı fırına verdim ve inanması zor ama sorunsuz çalıştı. Performans bakımından tam olarak sorunsuz diyemem ama. AC Origins oyununu yüksek ayarlarda sıfır takılma çalıştırdı. Ama çok daha düşük sistem gerektiren ve önceden akıcı çalışan MB Warband'da baya fps düşüşü var. Enteresan.

Garantisi biteli çok oldu ne yazık ki. Karttan umudumu kesmiştim. İnternette fırınlama olarak geçen bir yöntem gördüm. Son bir ihtimal diyerek kartı fırına verdim ve inanması zor ama sorunsuz çalıştı. Performans bakımından tam olarak sorunsuz diyemem ama. AC Origins oyununu yüksek ayarlarda sıfır takılma çalıştırdı. Ama çok daha düşük sistem gerektiren ve önceden akıcı çalışan MB Warband'da bayağı FPS düşüşü var. Enteresan.

O fırınlama denilen olay ekran kartının çipinin altındaki lehimlerin eriyip tekrar birleşmesi oluyor

Bayağı geç kaldım.

Geri
Yukarı