Ekranda görüntü bozuldu

sado1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımı 15 gündür kullanmıyorum. Bugün açtığımda bir anda böyle bir şey ile karşılaştım. Başta daha kötüydü ama monitör açık kalınca biraz topladı. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_9753.jpeg
    IMG_9753.jpeg
    424,2 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_9752.jpeg
    IMG_9752.jpeg
    435,5 KB · Görüntüleme: 11
  • 0FBCE7B2-035E-418A-8DD3-A4707B07A0D2.jpeg
    0FBCE7B2-035E-418A-8DD3-A4707B07A0D2.jpeg
    162,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Ctrl+Shift+Win+B Deneyin hocam. Benim bilgisayarımda bu sorun ekran kartı 55-60 dereceye çıkınca oluyor. Ctrl+Shift+Win+B Ekran kartını resetler bip sesi vererek. Bir deneyin.

Ekran kartı resetleme işe yaramadı. Belli bir süre çalıştıktan sonra kendi kendine düzeldi ekran dün. Bugün açtım yine böyle. Biraz vakit geçince düzeliyor kendi kendine, bu sorun ekran kartından mı kaynaklanıyor sizce. Daha alalı bir sene olmuştu.:(

FreeSync açıksa kapatıp açmayı deneyin, kablonun tam takıldığına emin olun ve driver güncellemeyi deneyin. Yine düzelmediyse ya ekran kartında ya da monitörde problem olabilir. Farklı bir ekran kartı, bilgisayar varsa onu monitöre bağlayıp deneyin. Eğer sorun çıkmazsa problem ekran kartında olabilir.

Ekran kartı resetleme işe yaramadı. Belli bir süre çalıştıktan sonra kendi kendine düzeldi ekran dün. Bugün açtım yine böyle. Biraz vakit geçince düzeliyor kendi kendine, bu sorun ekran kartından mı kaynaklanıyor sizce. Daha alalı bir sene olmuştu.:(

Hocam ilk önce bir televizyonda falan deneyin belki monitör arızalıdır eğer olmazsa ekran kartının pinlerini söküp kabloyu anakarta bağlayıp deneyin eğer görüntü gelirse, anakarttan ekran kartına veda etme zamanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı