Ekranda karıncalanma ve kararma sorunu

vodkatodka

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Yaklaşık 2-3 dakika önce dizi izlerken ekranda karıncalanma oldu. Ancak bölgesel bir karıncalanma olduğundan diziye gömülü olduğunu düşündüm ve sorun etmedim. Hemen sonrasında yan sekmeye geçtiğimde bu sefer yine oldu ama Browser'ın üst kısmı dışında tüm ekranı kapladı. Bu sefer de browserda bir sıkıntı var dedim ancak yine yanıldım ve bu sefer bir kereliğine gidip geldi. Hala karıncalanmaya devam ediyor. Karıncalanma aynı yüklediğim fotoğraftaki gibi, tüplü televizyon ekranı misali(fotoğrafı internet üzerinden buldum). Dün oyun oynarken bilgisayar biraz ısındı ve oyunda takılmalar oldu acaba bir parçaya zarar vermiş olabilir miyim? Sıkıntıyı belirleyebilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    1.020,2 KB · Görüntüleme: 173
Ekran kartın bozulmuş. Servise götür fakat götürmeden önce DDU ile driverleri kalıntısız bir şekilde temizle ve en güncel driveri kur. Büyük ihtimalle ekran kartın bozuldu çünkü aynı sorunu bende yaşıyorum servise götürmüştüm.

Bana ekran kartın da veya güç kaynağın da sorun var gibi geldi. Güç kaynağımı değiştirmeden önce bu şekilde karıncalanmalar oluyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı