HD 7870 Ekranda karıncalanma sorunu

Ahmet Görgöz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Oyun oynarken birden görüntüler kaymaya başladı. Oyunu kapattım aradan 4-5 saniye geçti ve ekranda resimde göreceğiniz noktacıklar oluşmaya başladı. Ekranın her tarafında bunlar var. Ekranda sürekli kaymalarda oluyor. Görüntüler kesit kesit sağa sola yamuluyor.

Pc ye format attım, en son driver yükledim. Ekran kartını söküp temizleyip tekrar taktım. Ne yaptıysam düzelmedi. Burada da çözüm bulamazsam teknik servise götüreceğim.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Fotoğraflar ;

vgcxc.png

vgd3n.jpg

Aynı sorun yaklaşık 4-5 sene önce bende de vardı. HD 4850 kullanıyordum masa üstünde bile 65 derecelere dayanıyordu. Ekran kartını terfi ettirince sorun çözüldü, sorun büyük bir ihtimal ile ekran kartının ısınmasından kaynaklanıyor. Toz silmek , sürücü güncelleme ile geçeceğini sanmıyorum. Ana kart, işlemci modeli ve bütçeni söylersen güzel bir ekran kartına terfi et.

Aynı sorun yaklaşık 4-5 sene önce bende de vardı. HD 4850 kullanıyordum masa üstünde bile 65 derecelere dayanıyordu. Ekran kartını terfi ettirince sorun çözüldü, sorun büyük bir ihtimal ile ekran kartının ısınmasından kaynaklanıyor. Toz silmek , sürücü güncelleme ile geçeceğini sanmıyorum. Ana kart, işlemci modeli ve bütçeni söylersen güzel bir ekran kartına terfi et.

GPU-Z fotoğrafını çektim. Isınma sorunu yok sanırım.

Sistem ;

M5A97 EVO R.2FX6300
HD 7870
4X2 8GBs OF RAM
CORSAIR CX 600W
120GB CORSAİR SSD
1TB SEAGATE

vgdnf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı