Ekranda Mavi Çizgiler

oguzkry

Centipat
Daha önce harici ekran takılıyken aşırı ısınma oluyor diye bir konu açmıştım meyvelerini vermeye başladı harici ekranda yeniden başlattıktan 20dk sonra karnel task %1000 oluyor ve ekranda alta eklediğim gibi çizgiler oluşuyor ve cihaz kullanılamayacak derecede yavaşlıyordu birkaç şey denedim olmadı. En son sıfırdan her şeyi silip baştan kurulum yapatım ama nafile baştan kurulumdan sonra harici ekranda yine 20dk içinde %1000 kullanım cihazı kapatınca açılmama açılış ekranında şifre yazarken kasma vs olmaya başladı mavi ekranı görmedim ama nedeni muhtemelen çok uzun süre kullanmamam çünkü kullanılamayacak derecede oluyor. Harici ekran takılıyken.
Bir şey daha fark ettim harici ekran çıkarılınca ve sol portta taşınabilir disk takılıyken yeniden başlatınca harici ekran olmasa bile açılış kısımına kasmlar olduğunu fark ettim. Bu mavi ekran ve task %1000 olma sorunun birkaç yerli ve yabancı yerde paylaştım ve ekran kartı çipinin yanmış olabileceğiniz söylediler yarın Apple ile konuşup bir randevu alacağım fikri olan var mı sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ekran kartı yanmış olabilir mi? (Harci monitör olmadan harici ekran kartı ile çalışmaya zorladım ve bir sıkıntı olmadı gözle görünen) servisten geldikten sonra ısınmayı engellemek için eGPU alıp taksam yine sistemdeki harici ekran kartının ısınmasına ve dolaylı yoldan işlemcinin de ısınmasına yol açar mı yine?
Format öncesi mavi çizgiler:

1589837718153.png

Sistem özelikleri:

1589837726046.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı