Ekranda oluşan siyah kareler neden kaynaklanabilir?

atak1343

Yoctopat
Daha fazla  
1712614345532.png

Buraya yüklediğimde beyaz görünüyor ama bende siyah renkteydiler. Aynı zamanda sağ click basılı tutup çekince yok olup tekrar oluşuyorlardı ve durağan değil hareket halindelerdi. Ne olduğunu anlayamadım.

Sürücüleri güncelleyin, güncelse kaldırıp başka bir sürüm kurun, kabloları kontrol edin. sorun halen daha devam ediyorsa ekran kartı arızası olabilir.

SS aldıgında dahi görünüyorsa ekran kartı arızası. Yine de kesin kanıya varmadan ekran kartı driverlarını güncellemeyi dene.

Merhaba ben zaten yeni güncellemiştim driverlarımı da, sizce ondan olabilir mi?

BIOS ekranında da aynısı mı oluyor? Yoksa BIOS ekranında görüntü normal mi?

Bir kereliğine oldu, tekrarlanmadı veya devamlı olmadı fakat yine de insan rahat edemiyor öğrenmeden.

Sürücüleri güncelleyin, güncelse kaldırıp başka bir sürüm kurun, kabloları kontrol edin. Sorun halen daha devam ediyorsa ekran kartı arızası olabilir.

Tekrarlanırsa deneyeceğim. Sağ olun.

Merhaba ben zaten yeni güncellemiştim driverlarımı da, sizce ondan olabilir mi?

Bir kereliğine oldu, tekrarlanmadı veya devamlı olmadı fakat yine de insan rahat edemiyor öğrenmeden.

Tekrarlanırsa deneyeceğim. Sağ olun.

Olabilir, su an tekrarlanmıyorsa sorun driver kaynaklıymıs. Tekrarlanıyorsa ekran kartı arızası.

Tekrarlanırsa BIOS ekranını da mutlaka kontrol et. Şayet işletim sistemi kullanırken bu sorun olur ama BIOS ekranındayken görüntü normal ise, sorun demek ki yazılımsalmış yani muhtemelen driver kaynaklıdır.

Ama BIOS ekranındayken de aynı bozuk görüntüyü alıyorsan demek ki sorun donanımsaldır. Yani ekran kartın arızalı olabilir.

Geri
Yukarı