Ekranda Pikselleşme ve Pembe Görüntü Sorunu

Atakan Bayat

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Üniversite
Sorun ekran kartında mı, monitörde mi?
Ekran Kartı: Sapphire R9 280 3GB 384BIT
Monitörüm baya eski ekran kartı için VGA girişi kullanmaktayım yani ek aparat ile, şu anda bu konuyu açarken bilgisayarımdan normal bir şekilde açıyorum herhangi bir pikselleşme veya pembe ekran yok. Sorun ekran kartında olsaydı düz mantık olarak şu anda da piksel piksel olurdu ekranım bu şekilde diye düşünüyorum fakat ekran kartımı güncellerken o gördüğünüz pembe bir hale büründü ekran. Yani problem monitörde mi? Yoksa ekran kartında mı? Çözemedim bir türlü.

(Oyunlara girdiğimde sadece piksel piksel oluyor AMD görüntü sürücüsü sorun tespit etti ve durduruldu diyor. Ekran kartından ve güncelleme yapamıyorum ekran kartına.)

Piksel görüntüsü:

vjyJnp.jpg

Pembe Ekran:

f95c7ee1-c71c-44e6-813e-38d56fae578c.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartında mı, monitörde mi?
Ekran Kartı: Sapphire R9 280 3GB 384BIT
Monitörüm baya eski ekran kartı için VGA girişi kullanmaktayım yani ek aparat ile, şu anda bu konuyu açarken bilgisayarımdan normal bir şekilde açıyorum herhangi bir pikselleşme veya pembe ekran yok. Sorun ekran kartında olsaydı düz mantık olarak şu anda da piksel piksel olurdu ekranım bu şekilde diye düşünüyorum fakat ekran kartımı güncellerken o gördüğünüz pembe bir hale büründü ekran. Yani problem monitörde mi? Yoksa ekran kartında mı? Çözemedim bir türlü.

(Oyunlara girdiğimde sadece piksel piksel oluyor AMD görüntü sürücüsü sorun tespit etti ve durduruldu diyor. Ekran kartından ve güncelleme yapamıyorum ekran kartına.)

Piksel görüntüsü:

Eki Görüntüle 284571

Pembe Ekran:

Eki Görüntüle 284555

Ekranda yatay ve dikey çizgiler, renk değişimleri grafik işlemcinizde arızanın işareti olabilir. Ürünün garantisi varsa vakit kaybetmeden servise gönderin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı