Ekranda yatay çizgiler çıkıyor

Biraz bilgisayarı kullandıktan sonra geçiyor fakat her açtığımda böyle oluyor. Sizce ekrana zarar verir mi? Ve bu sebebi nedir?

Bunun sebebi genelde monitör aşırı ısındığında bu şekilde çizgiler çıkabiliyor. Tam neden bu olmayabilir ancak eski VGA girişli AOC LED monitörümde monitör ısındığı zaman çıkıyordu. Ayrıca gittikçe çoğalıyor bu çizgiler şimdiden halletmeye çalışın bence. Aynı zamanda babamın Lenovo laptopunda ilk açıldığında dik şekilde yeşil çizgiler çıkıyordu yine sizin gibi bir süre sonra geçiyordu ancak zaman geçtikçe çoğaldı. Sonrasında servise vermiştik paneli değişmişti diye hatırlıyorum.

Garip bir şekilde monitörünüzden veya HDMI vb kablolarınızdan şüphelendim eğer monitörden kaynaklı ise bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Bu arada kusura bakmayın ceza yemiştim cevap yazamadım. Hocam HDMI kablosunda değil de büyük ihtimal güç kablosunda sorun olabilir. Çünkü güç kablosunu biraz sıktığımda ufak ufak gelmeye başlıyor. Ama bu olay bilgisayarı açtıktan 5 dakika sonra falan eski haline dönüyor. Bilgisayarı sürekli aktif kullanırsam 1-2 ay hiç olmuyor. Çalışmadan bekletirsem oluyor genelde.

Bunun sebebi genelde monitör aşırı ısındığında bu şekilde çizgiler çıkabiliyor. Tam neden bu olmayabilir ancak eski VGA girişli AOC LED monitörümde monitör ısındığı zaman çıkıyordu. Ayrıca gittikçe çoğalıyor bu çizgiler şimdiden halletmeye çalışın bence. Aynı zamanda babamın Lenovo laptopunda ilk açıldığında dik şekilde yeşil çizgiler çıkıyordu yine sizin gibi bir süre sonra geçiyordu ancak zaman geçtikçe çoğaldı. Sonrasında servise vermiştik paneli değişmişti diye hatırlıyorum.
Hocam ısınmayla alakalı olduğunu hiç sanmıyorum.Çünkü bilgisayarı uzun süre kapattığım zamanlarda oluyor her seferinde.Bilgisayarı özellikle yoğun kullandığım zamanlar çıkmıyor.

Bu arada kusura bakmayın ceza yemiştim cevap yazamadım. Hocam HDMI kablosunda değil de büyük ihtimal güç kablosunda sorun olabilir. Çünkü güç kablosunu biraz sıktığımda ufak ufak gelmeye başlıyor. Ama bu olay bilgisayarı açtıktan 5 dakika sonra falan eski haline dönüyor. Bilgisayarı sürekli aktif kullanırsam 1-2 ay hiç olmuyor. Çalışmadan bekletirsem oluyor genelde.

Hocam ısınmayla alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü bilgisayarı uzun süre kapattığım zamanlarda oluyor her seferinde. Bilgisayarı özellikle yoğun kullandığım zamanlar çıkmıyor.

Yapabilirseniz eğer o 5 dk içerisini video şeklinde çekip gönderebilir misiniz?

Yapabilirseniz eğer o 5 dk içerisini video şeklinde çekip gönderebilir misiniz?

Hocam gösterdiğim videda o var zaten. Sadece videoda daha yoğun hali. Normalde daha seyrek bir durumda. Son iki gündür çok işim olduğu için çok bilgisayar kullandım hiç çıkmadı. Bir iki gün kapalı bırakmam gerek tekrardan çıkması için.

Hocam gösterdiğim videda o var zaten. Sadece videoda daha yoğun hali. Normalde daha seyrek bir durumda. Son iki gündür çok işim olduğu için çok bilgisayar kullandım hiç çıkmadı. Bir iki gün kapalı bırakmam gerek tekrardan çıkması için.

Önerebileceğim tek şey eğer bir HDMI kablonuz daha varsa onu da bir televizyon/monitöre bağlayıp 2. ekran olarak vs ayarlamanız sorunun monitördemi PC de mi olduğunu öğrenmeniz sorun monitörde ise değiştirirsiniz PC de ise maalesef yardımcı olamam.

Geri
Yukarı