Çözüldü Ekranda yazıların etrafında çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Son birkaç gündür yazıların etrafında ve yazıp sildiğim kısımlarda çizgiler çıkıyor, özellikle ekran siyahsa daha çok belli oluyor. Bulunduğum sekmede aşağı yukarı yaptığımda çizgiler kayboluyor. Ekran görüntüsü alırken de çizgiler gözükmediğinden dolayı telefon kamerasıyla çekip göstereceğim.
Yazıp sildiğimde bu şekilde çizik çizik kalıyor:

1648500280935.png

Bazen de kendi kendine yazıların üstünde bu tarz çizikler oluşuyor.

1648500335635.png

Durduk yere ekranın herhangi bir yerinde de küçük bu tarz siyah noktalar çıkabiliyor. Birkaç gün önce kasayı temizlerken ekran kartını 1-2 saat tozlu halının üstüne koymuştum bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Çözüm
Hocam AMD'nin son güncellemesinden sonra oldu bende de ve PUBG de ekran bulanıklığı gibi sorunlar oluştu DDU ile kaldırıp eski sürümü kurdum düzeldi eski WHQL sürüm kur.
Toz hava akımına müdahale etmekten başka hiçbir şey yapmaz, ter de açık devreye gelmezse sorun olmaz. Ekran kartları o kadar hassas şeyler değil son kullanıcı ürünü bunlar, zaten çıkarıp takılınca bozuluyorsa kart o iade edilir.

Statiğin de zarar vermesi için çok küçük ihtimal var kimse pinlerden tutmaz sanırım kartı.
Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa her zaman ters gider. Özellikle teknolojisi konusunda tam bir bedeviyim ben. Her aldığım ürün bozuk çıkıyor.

Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa her zaman ters gider. Özellikle teknolojisi konusunda tam bir bedeviyim ben. Her aldığım ürün bozuk çıkıyor.
Aynısı bende de var bozuk ürün varsa bana gelir o kesinlikle ama onun sonucunda desteği iyi/iade şartları düzgün ürünler almayı öğrendim maalesef :)

Ekran kartları hassas şeyler. Siz kombo yapmışsınız. Terli el, muhtemelen statik elektrik dolu halı ve tozlu bir yüzey.
Haklısınız hocam, avuç içi ter bezlerim bozuk, en küçük şeyde terliyor maalesef :D 30 dakikada yapacağım işi 1-2 saatte anca tamamlayabiliyorum.
Toz hava akımına müdahale etmekten başka hiçbir şey yapmaz, ter de açık devreye gelmezse sorun olmaz. Ekran kartları o kadar hassas şeyler değil son kullanıcı ürünü bunlar, zaten çıkarıp takılınca bozuluyorsa kart o iade edilir.

Statiğin de zarar vermesi için çok küçük ihtimal var kimse pinlerden tutmaz sanırım kartı.
Tekrardan takma işlemi biraz uzun ve meşakkatlı olunca peşine de bu tarz bir sorunla karşılaşınca aklıma ilk ekran kartının hasar görmüş olabileceği geldi.
Yardımcı olduysam ne mutlu :D
Dene sonuçları yaz dostum.
Edit: AMD pişmanlıktır.
Eğer sorunun aynısı bire bir sizde olduysa sürümle alakalıysa sorun yok, bu şekilde kalsın yeni sürüme kadar. Oyunlarda bir sıkıntı çıkartmadı şu ana kadar.

Yaklaşık 1 yıldır sorunlu SSD kullanıyorum, müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim SSD'yi getirin bir bakalım dediler PC'deki dosyaları silmeye üşendiğimden dolayı götüremedim bir türlü. Bu haftaiçi artık PC'ye format atıp götüreceğim ama değişmeyecekler gibi geliyor.

Müşteri hizmetleri ile sürekli konuştuğumdan iyi bir diksiyon sahibi oldum :D
Ahahah çok benzer durumlar. :D
Yaklaşık 1 yıldır sorunlu SSD kullanıyorum, müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim SSD'yi getirin bir bakalım dediler PC'deki dosyaları silmeye üşendiğimden dolayı götüremedim bir türlü. Bu haftaiçi artık PC'ye format atıp götüreceğim ama değişmeyecekler gibi geliyor.
SSD kritik bir hata veriyorsa garanti süresi bitmeden önce ısrar edin, birçok yer başından savmaya çalışabiliyor müşteriyi.

Benim de ramler bozuk. Arada donuyor PC. Pek umrumda olmuyor.

SSD kritik bir hata veriyorsa garanti süresi bitmeden önce ısrar edin, birçok yer başından savmaya çalışıyor müşteriyi.
Sıcaklık olarak 1 yıldır 65-72 derece arasında çalışıyor ve okuma-yazma hızı vaat edilenden yaklaşık 3 kat düşük. XPG'nin üreticisi olan şirketle 5-6 ay önce iletişime geçmiştim Tayvan'a yollayın falan dedikleri için vazgeçmiştim. 2 ay önce Türkiye distribütörü olan Arena Bilgisayar ile iletişime geçtim SSD'yi getirin diyorlarda 1.5 TB dosyayı silip götüreceğim bir de değiştirmezlerse yazık olacak.

Geri
Yukarı