Ekranda yeşil noktalar çıkıyor

Swxnchy

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı 20 dakika önce falan açtım, ilk başta açtıgımda monitore goruntu gelmedı kabloları tak çıkar yaptım duzeldi. Fakat şimdi de ekranda yeşil noktalar çıkıp kayboluyor arada bir de ortadan bir çizgi falan geçiyor. Ekran resmi almaya çalıştığımda pixeller kayboluyor. Ölü pixel testi de yaptım ama testte çıkmadı. Sıkıntı ekran kartında mı yoksa monitor de mi?

Bilgisayarı 20 dakika önce falan açtım, ilk başta açtıgımda monitore goruntu gelmedı kabloları tak çıkar yaptım duzeldi. Fakat şimdi de ekranda yeşil noktalar çıkıp kayboluyor arada bir de ortadan bir çizgi falan geçiyor. Ekran resmi almaya çalıştığımda pixeller kayboluyor. Ölü pixel testi de yaptım ama testte çıkmadı. Sıkıntı ekran kartında mı yoksa monitor de mi?
Ekran kartı yanmış olabilir. (Şaka vs. yapmıyorum ekran kartı yanması sonucudur bu olanlar)

Ekran kartı arızası yüksek ihtimal. Reballing için fiyat al. Tabii önce bir monitörü de test. Kasayı televizyona bağla, aynı durum devam ediyorsa reballing için fiyat al.
Hocam bir şeyleri ezbere gidiyorsunuz. Neden beğenmedim attığınızı hatamı düzeltmek amaçlı sorabilir miyim?

Yansa bilgisayarı nasıl açacak?
Hocam 2 kere aynı durumu yaşadım. "Tecrübe" başlığı altında konuşuyorum. Arkadaşın yaşadığı sorunları ben de yaşadım, sonrasında 1 2 gün öyle devam edince ekran kartının yandığını fark ettim. 2 kere ekran kartımı yakarak edindiğim tecrübeyle bir şeyler söylüyorum.

Hocam 2 kere aynı durumu yaşadım. "tecrübe" başlığı altında konuşuyorum. Arkadaşın yaşadığı sorunları ben de yaşadım, sonrasında 1 2 gün öyle devam edince ekran kartının yandığını fark ettim. 2 kere ekran kartımı yakarak edindiğim tecrübeyle bir şeyler söylüyorum.

Ekran kartının yandığından emin misin? Yansa açılmaz, direk çöp olur. Reballing'lik bu iş ya da monitörlük.

Yeni konular

Geri
Yukarı