Ekranda yırtılmalar nasıl önlenir?

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar 144Hz 1ms FreeSync monitörüm var ancak oyunlarda v-Sync açmazsam yırtılmalar oluyor. Dolayısıyla da kasma hissi vb oluyor. FreeSync açınca hala devam ediyor ancak V-Sync açınca düzeliyor. Onun da bir kötü yanı var bazı oyunlarda V-Sync'nin arttırdığı input lag rahatsız ediyor. Bunu V-Sync açmadan düzeltmemin bir yolu yok mu? FPS'yi 144'e sabitliyorum hala devam ediyor. Benim anlamadığım şey FPS 144'ün üzerine çıkmazken ekranda neden yırtılmalar oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 144Hz 1ms FreeSync monitörüm var ancak oyunlarda v-Sync açmazsam yırtılmalar oluyor. Dolayısıyla da kasma hissi vb oluyor. FreeSync açınca hala devam ediyor ancak v-Sync açınca düzeliyor. Onun da bir kötü yanı var bazı oyunlarda v-Sync'nin arttırdığı input lag rahatsız ediyor. Bunu v-Sync açmadan düzeltmemin bir yolu yok mu? FPS'yi 144'e sabitliyorum hala devam ediyor. Benim anlamadığım şey FPS 144'ün üzerine çıkmazken ekranda neden yırtılmalar oluyor?

Kablolar doğru bağlımı.

Kablolar doğru bağlımı.

Evet.
NVIDIA mı kullanıyorsun?

AMD.
Arkadaşlar peki bu özelliği açtım yırtılmalar gitti ve input lag azaldı gibi doğru mudur?

1603008542675.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar 144Hz 1ms FreeSync monitörüm var ancak oyunlarda v-Sync açmazsam yırtılmalar oluyor. Dolayısıyla da kasma hissi vb oluyor. FreeSync açınca hala devam ediyor ancak v-Sync açınca düzeliyor. Onun da bir kötü yanı var bazı oyunlarda v-Sync'nin arttırdığı input lag rahatsız ediyor. Bunu v-Sync açmadan düzeltmemin bir yolu yok mu? FPS'yi 144'e sabitliyorum hala devam ediyor. Benim anlamadığım şey FPS 144'ün üzerine çıkmazken ekranda neden yırtılmalar oluyor?

FreeSync'ın FPS limiti var. Yani benim monitörümden yola çıkarsam. 50 ile 74 FPS aralığında çalışıyor. 143 FPS'ye sabitlemeyi deneyebilirsiniz.(142'de olabilir.)

Geri
Yukarı