Ekrandaki çizgilerin nedeni ekran kartı mı monitör mü?

NsSword

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda son 1 haftadır bir sıkıntım var. Aşağıda videoyu yükledim, ekranda bazen rastgele çizgi belirip kayboluyor. Bilgisayar içinden de video çektim ama videoda o çizgiler gözükmüyor ayrıca çift monitör kullanıyorum diğer ekranımda da böyle bir çizgi gözükmüyor, o yüzden sorun monitörde gibi düşünüyorum ama emin olamadım. Sizce neden kaynaklı olabilir?
Ekran kartım Sapphire RX 5700 XT Pulse.
Monitörüm AOC 27G2U.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar bilgisayarda son 1 haftadır bir sıkıntım var. Aşağıda videoyu yükledim, ekranda bazen rastgele çizgi belirip kayboluyor. Bilgisayar içinden de video çektim ama videoda o çizgiler gözükmüyor ayrıca çift monitör kullanıyorum diğer ekranımda da böyle bir çizgi gözükmüyor, o yüzden sorun monitörde gibi düşünüyorum ama emin olamadım. Sizce neden kaynaklı olabilir?
Ekran kartım Sapphire RX 5700 XT Pulse.
Monitörüm AOC 27G2U.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör veya kablo kaynaklı.
Farklı kablo ile test edebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse monitörün servise gitmesi gerekecek.

Ekran kartı olduğunu zannetmiyorum. Monitör gibi duruyor. Bence de ilk olarak farklı bir kablo ile deneyin.

Muhtemelen öyle hocam.

Geri
Yukarı