Ekrandaki küçük nokta benzeri şey nedir?

mirac_34

Picopat
Makaleler
1
Ölü piksel testi yaptım ancak bir sorun göremedim. Siyah renk ile test yaptığımda da bir sorun yok. Ancak ekranda şöyle küçük bir nokta var ekranın iç kısmında nedir o?
(İmlecin içine dikkatli bakın.)

WhatsApp Image 2023-04-01 at 12.46.47.jpeg

Kir olabilir, ekranın içine nasıl oluyorsa toz kaçmış olabilir, ekranın içine küçük böcek falan girmiş olabilir.

Kir herhalde. Benim ekranda da var, taşıma yaparken yan yatırmıştım birkaç tane var hatta. Parmak ucuyla hafifçe vurunca çoğu düştü iki tane kaldı.

Dükkanda açık bir şekilde durma gibi bir durum yaşanmışsa olabilir hocam. Nereden aldınız?

İnternetten aldım daha sonra tanıdık bir bilgisayarcıda format attırıp eve getirdim. Bu nokta eğer ölü pikselse ne yapmam gerekir? Yayılmazsa iade etmem çünkü. Ayrıca doğru testi nasıl yapabilirim?

Böcek değil. Tam bir tane pixele denk geliyor. Ölü pixel olabilir diyeceğim fakat ölü pixel tam siyah olur.
Bu kırmızı renkli hocam.

Ölü piksel siyah veya beyaz olmaz mı hocam?
Yok hocam siyah olur.

İnternetten aldım daha sonra tanıdık bir bilgisayarcıda format attırıp eve getirdim. Bu nokta eğer ölü pikselse ne yapmam gerekir? Yayılmazsa iade etmem çünkü. Ayrıca doğru testi nasıl yapabilirim?

Bu kırmızı renkli hocam.
Kırmızı ise piksel takılmasıdıır.

Geri
Yukarı