Ekrandaki mause ok imlecinin yanında ikide bir CD işareti çıkıyor

İlk olarak bios güncel değilse güncelle ve default edip kaydet. Ardından program ayarlarında kontrol seçenekleri olması lazım oradan kapatılabilir diye biliyorum. Çok önceden kullanmıştım kapanabiliyordu. Alternatif olarak Alperen'in dediğini yapabilirsin.

Adsız.png

Resim.

driver Adsız.jpg

Adsz.jpg

Önceden iTunes açılırken ok işaretinin yanında cd işareti çıkıyordu dediklerinizi yaptıktan sonra artık çıkmıyor sorun çözüldü.

Maşallah ne kadar gereksiz program varsa yüklü :D Temiz önyükleme yapın. Esetten kurtulun o bile işe karışabiliyor. ASC kaldırın. Asus araçlarını kaldırın. Daha birçok şey var ne kadar gereksiz varsa kaldırıp güncel sürücü ve programlarla devam et.

Sorun çözüldü mü?

Hayırlı olsun. Fakat Murat beyin dediği gibi o programlar ne öyle. İmzamda yazan sisteme bile ESET kurmuyorum performansı etkiler diye. Ne kadar gereksiz program varsa yüklü ve hepsi etkin halde çalışıyor. Güzel bir temizlik yapın bence :) iç-dış :)

Bilgisayarda virüs varda omu yapıyor bu sorunu diye kurmuştum ESET'i kaldıracam zaten de şu Advanced SystemCare 8 programı iyi bişeye benziyor onu niye önermiyorsunuz acaba?

Advanced SystemCare arada çalıştırıyorum hata buluyor, düzeltiyor falan. Bir de onun bir eklentisi olan IObit Uninstaller programı var program kaldırırken işime yarıyor.

Asus araçlarını kaldırın derken tam olarak neyden bahsediyorsunuz Murat bey.

Son düzenleyen: Moderatör:
IObit Uninstaller programı var program kaldırırken işime yarıyor.
Programı programla değil, işletim sisteminin özelliği ile kaldırman lazım. Yani denetim masasını kullanman lazım. Uninstaller araçlarını her programı silsin diye değil silinmeyecek programı silsinler diye çıkartılıyor.

Asus araçlarını kaldırın derken tam olarak neyden bahsediyorsunuz Murat bey.
Asus firmasına ait programlardan bahsediyorum denetim masasındaki.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı