Ekrandaki titreme, yansıma ve görüntü bozukluğunun adı nedir?

NonStopRocKeR

Hectopat
Bu izlenilen videolarda hangisi olursa olsun, izlerken bazı videoların arka plandaki titremelerin adı nedir günümüzde? Örneğin, bir insan tişortu titriyor ya da arka fonundaki görselde titreme gibi. Görüntü bozukluğu ve gözü rahatsız eden bir görüntü yansımasının günümüzde adı nedir? Bir kamera düşünün, bir insan kırmızı bir tişortü var; kamera o insanın etrafında daire çizerek tepeden kameraya alıyor ama adam sürekli titriyor. Üzerindeki tişort olsun, arka planındaki nesneler vs. ama sabitken sorun yok. Kamera hareket edince kamera herhangi bir yöne doğru arka plandaki nesneler, focuslandığı kişideki yansımanın adı nedir? O titremenin görüntü bozukluğunun adı nedir?

Sistemi öylesine buraya ekledim. Konu ile alakası yok. Bilgisayar ile alakalı olduğunu sergilemek adına.

MSI MAG 1 egzoz 2 ön fanlı kasa.
MSI B550 GAMING Plus anakart.
Corsair DDR4 32 GB RAM 3200MHz.
512 GB M.2 SSD RGB'li olan X ile baslayan.
3 TB HDD.
700W 80 Plus Sharkoon PSU.
Ryzen 7 2700X (stock fanlı)
GTX 1050 Ti Gaming.
27 inch 1 ms MSI 272C MSI model monitör

Not: Bu yazdığım metin ile alakalı güncel bilgi almak adına hangi bölüme veya nereye konu açabilirim? Bu açıdan da yardımcı olabilecek birileri varsa yanıtlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HPET ben bir ara baktım buna. Ama böyle bir arayüz ya da sekme off turn olayını bulamadım.

Vallahi açıkçası ben tükendim aklıma gelen uygulamarı, uygulamaya bile. Prizlere gelen Herz değerlerini ölçtürmemiz lazım cözüm bulabilmemiz için. Trafo üzerinden kaliteli elektrik ürettirmek lazım. Ben herhangi bir video izlerken gözlerim yoruluyor mecbur uzaklaşıp öyle izliyorum ne izleyeceksem :D

Daha fazla delirmeni sağlayayımmı ? :D Kafayı yedim ben muhtemelen sende yiyeceksin :)

Birde 4K 60 FPS yaz youtube'a ve izle :) Delirirsin. Nasıl oluyor lnnnn buu diye :D Burda neden yapmıyor orda yapıyor falan diye öyle akıcı öyle güzel ki görüntüsü.

Bilgisayarı komple tüm videolar ve oyunlarda 60 FPS modunu aktif edebilsek hayat ne güzel olacak..

yani 60 FPS videolarda hiç bir şekilde titreme ve görüntü bozukluğu falan olmuyor 4K olup olmamasının önemi yok. Nasıl mümkün olabiliyor anlayamıyorum.
4k 60 FPS videolarda sorun yok evet ama ben bu sorunun elektrik şebekesiyle alakalı olduğunu zannetmiyorum. Çünkü evdeki Intel işlemcili diğer bilgisayarda bu sorun olmuyor. Sorun bence AMD işlemcilerden kaynaklanıyor. 25 FPS düşük bitrate videoları oynatırken bir uyumsuzluk yaşıyorlar.

4K 60 FPS videolarda sorun yok evet ama ben bu sorunun elektrik şebekesiyle alakalı olduğunu zannetmiyorum. Çünkü evdeki Intel işlemcili diğer bilgisayarda bu sorun olmuyor. Sorun bence AMD işlemcilerden kaynaklanıyor. 25 FPS düşük bitrate videoları oynatırken bir uyumsuzluk yaşıyorlar.

Hayır AMD'ya da Intel kaynaklı da değil emin ol :)

4X AMD işlemcili sağlam kasa.
7X Intel işlemcili sağlam kasalarla denendi tecrübe edildi. Yanı sıra.

Üst seviye birden fazla ekran kartları.
4K 2K montirler IPS, VA ve diğerleri TN vs. Hepsi ile denedim.

60/75/144/165/244/340 G-Sync / FreeSync kapalı ve açık olmak üzere :)

Modem değiştirdim.

Regülatör, UPS 2 farklı modüllü, elektrik sayacı değişti, prizime Saat'ten özel hat çekildi, otomasyon güç dengeleyici kullanıldı. Sadece UPS'ten elektrikten bağımsız çalıştırıldı. Nötr arıza taleplerinde bulunuldu kontroller sağlandı ve bir arıza bulunamadı. En iyi PC tamircilerinin önüne 100 bin TL para ile yanına kasa konulup cözün para sizin kasa benim denildi. :D

Bu işte çok farklı bir şey var her ne ise direkt olarak anakartın güney-kuzey köprüsüne ( bu köprü, anakarta entegreli olan tüm USB aracı kombinasyonlarını sağlayan bir köprü / modül ) müdahale eden bir dalga var. Onu cözdük mü her şey harikadan öte olacak. Kücüktüm 13 14 yaşlarında bir USB aygıtı bağlamıştım kasaya. Ve bağladıktan sonra buna benzer olaylarla karşılaşmıştım. Bu neden oldu yahu diye sorarken bağladığım USB'yi geri çıkardığımda anlık düzelmişti :)

Yani demem o ki, şu an anakart diyor ki bana arızalı bir aygıt bağladın onu çıkar düzeleyeceğim. Ama işte sorun da burada her şeyin sıfır olmasına rağmen ve teamw (uzaktan bağlantı) ile kasayı telefondan kontrol etmeme rağmen hiçbir düzelme yok. Var ama hayalet bir aygıt bağlı. Bilmem anlatabildimmi. Arıza bu. Bu bir anakart board arızası ama neden ve ne sebepten oluyor işte onu anlayamıyorum 6 yaşından beni PC ile uğraşırım dilinden çok iyi anlarım. Şu an 36 yaşındayım son 6 yıldır bu olay ile savaşmaktayım :) sizin de uzun yıllarınız var bol şans.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı