Ekrandaki titreme, yansıma ve görüntü bozukluğunun adı nedir?

NonStopRocKeR

Hectopat
Bu izlenilen videolarda hangisi olursa olsun, izlerken bazı videoların arka plandaki titremelerin adı nedir günümüzde? Örneğin, bir insan tişortu titriyor ya da arka fonundaki görselde titreme gibi. Görüntü bozukluğu ve gözü rahatsız eden bir görüntü yansımasının günümüzde adı nedir? Bir kamera düşünün, bir insan kırmızı bir tişortü var; kamera o insanın etrafında daire çizerek tepeden kameraya alıyor ama adam sürekli titriyor. Üzerindeki tişort olsun, arka planındaki nesneler vs. ama sabitken sorun yok. Kamera hareket edince kamera herhangi bir yöne doğru arka plandaki nesneler, focuslandığı kişideki yansımanın adı nedir? O titremenin görüntü bozukluğunun adı nedir?

Sistemi öylesine buraya ekledim. Konu ile alakası yok. Bilgisayar ile alakalı olduğunu sergilemek adına.

MSI MAG 1 egzoz 2 ön fanlı kasa.
MSI B550 GAMING Plus anakart.
Corsair DDR4 32 GB RAM 3200MHz.
512 GB M.2 SSD RGB'li olan X ile baslayan.
3 TB HDD.
700W 80 Plus Sharkoon PSU.
Ryzen 7 2700X (stock fanlı)
GTX 1050 Ti Gaming.
27 inch 1 ms MSI 272C MSI model monitör

Not: Bu yazdığım metin ile alakalı güncel bilgi almak adına hangi bölüme veya nereye konu açabilirim? Bu açıdan da yardımcı olabilecek birileri varsa yanıtlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O svp neymiş la bende merak ettim ne işe yarıyor :D

Bizim sorun işte titreme dalgalanma sorunu daha doğrusu bendekinin videolarda olanın tam adını buldum gölgelenme. Ghostinge benziyor ama değil. Diğer oyunlardaki sorunum seninle aynı. Tam titreme değil bendeki. Bu o titremeyi alıyor fakat yine hareketli sahnelerde bu sefer de pikselleştiriyor. Ama titreme kadar göz yormuyor en azından daha iyi görüntüyü de iyileştiriyor hem. Smooth video project ismi istersen göz at bir.

Bizim sorun işte titreme dalgalanma sorunu daha doğrusu bendekinin videolarda olanın tam adını buldum gölgelenme. Ghostinge benziyor ama değil. Diğer oyunlardaki sorunum seninle aynı. Tam titreme değil bendeki. Bu o titremeyi alıyor fakat yine hareketli sahnelerde bu sefer de pikselleştiriyor. Ama titreme kadar göz yormuyor en azından daha iyi görüntüyü de iyileştiriyor hem. Smooth video project ismi istersen göz at bir.

Tamam yapacağım müdahaleler yine işe yaramaz ise eğer bu programı bende bulup kurup kullanacağım :D

Tamam yapacağım müdahaleler yine işe yaramaz ise eğer bu programı bende bulup kurup kullanacağım :D

Sorunun tam adı gölgelenme asla çözemiyoruz delirmemek elde değil. Adam hareket edince minimum düzeyde gölge kalıyor hemen geçiyor. İşin tuhafı bunu bilince otomatik gözüm oraya gidiyor. Keşke hiç kurcalamasaydık şimdi ne izlersem izleyeyim gözüm direk arka plana gidiyor o da kasıyormuş gibi oluyor. Halbuki 2 ay önce Cyberpunk bitirdim yağ gibi oynuyordum. Ya sonradan arttı ya da ben baka baka iyice psikolojiyi bozdum direk arkaplana bakıyorum. Var bir terslik ama çözemiyoruz ben yakında bu sistemi satarım :d kutusuz alan bulursam

Sorunun tam adı gölgelenme asla çözemiyoruz delirmemek elde değil. Adam hareket edince minimum düzeyde gölge kalıyor hemen geçiyor. İşin tuhafı bunu bilince otomatik gözüm oraya gidiyor. Keşke hiç kurcalamasaydık şimdi ne izlersem izleyeyim gözüm direk arka plana gidiyor o da kasıyormuş gibi oluyor. Halbuki 2 ay önce Cyberpunk bitirdim yağ gibi oynuyordum. Ya sonradan arttı ya da ben baka baka iyice psikolojiyi bozdum direk arkaplana bakıyorum. Var bir terslik ama çözemiyoruz ben yakında bu sistemi satarım :d kutusuz alan bulursam

Olay sistemle alakalı değil ki benim bu 4. bilgisayarım :D yine aynıları olacak her şeyi sıfırladım her bir parçasını sıfır gidip aldım yine sorun aynı var devam ediyor. Ama bu nötr arızası bu arada sen hangi il ilçe de oturuyorsun?

Olay sistemle alakalı değil ki benim bu 4. bilgisayarım :D yine aynıları olacak her şeyi sıfırladım her bir parçasını sıfır gidip aldım yine sorun aynı var devam ediyor. Ama bu nötr arızası bu arada sen hangi il ilçe de oturuyorsun?

Konya hocacihan. Bina eski sayilmaz kac yillik bilmem ama kirasi cok pahali olguguna gire 15-30 yillik degldir galiba. 1 sene oldu tasinali.
Ayni videolari televizyonda izliyorum yine dalgalaniyor. Ama tv kanallarinda problem olmuyor.

Ben bu olayı en ince ayrıntılarına kadar araştırmış biri olarak %100 teşhis olarak geriye kalan 2 seçenek var. Ya gerçekten internet? Ya da Nötr arızası temassızlık ya da bir baz istasyonunun yaydığı frekans cihazlar arasındaki o dalga bunu yapıyor. Şimdi yarın sabah 370 TL değerinde 35 metre bir kablo var onu alacağım ve direk Pano'dan benim Oda'daki prize çekeceğim. Bakalım ne olacak. Öyle bir haldeyim ki sanki Prison Break'teki Micheal Scofield gibi hissediyorum artık kendimi. Oturup bazen kara kara ince ince düşünüyorum :)

Ben bu olayı en ince ayrıntılarına kadar araştırmış biri olarak %100 teşhis olarak geriye kalan 2 seçenek var. Ya gerçekten internet? Ya da nötr arızası temassızlık ya da bir baz istasyonunun yaydığı frekans cihazlar arasındaki o dalga bunu yapıyor. Şimdi yarın sabah 370 TL değerinde 35 metre bir kablo var onu alacağım ve direk Pano'dan benim Oda'daki prize çekeceğim. Bakalım ne olacak. Öyle bir haldeyim ki sanki Prison Break'teki micheal scofield gibi hissediyorum artık kendimi. Oturup bazen kara kara ince ince düşünüyorum :)

Hadi bakalım umarım çözersin usta. Beni de bilgilendir. Ben düşünmeyi bıraktım alışmaya calısıyorum. Eski dizileri izlemeye başladım en azından görüntü kötü gölgelenme hissedilmiyor. Ama sanki eskiden oyunlarda yoktu yahu ben kurcalarken illa bir şeyleri değiştirmişimdir. Daha 1 ay önce yağ gibi oyun oynuyordum sadece filmlerde oluyordu. Şimdi komple olmaya başladı. Odaklanma ile ilgili. Keşke hiç kurcalamasaydım ne olduğunu bilmeyince inan hissedilmiyor. :D

Geri
Yukarı