Ekrandaki titreme, yansıma ve görüntü bozukluğunun adı nedir?

NonStopRocKeR

Hectopat
Bu izlenilen videolarda hangisi olursa olsun, izlerken bazı videoların arka plandaki titremelerin adı nedir günümüzde? Örneğin, bir insan tişortu titriyor ya da arka fonundaki görselde titreme gibi. Görüntü bozukluğu ve gözü rahatsız eden bir görüntü yansımasının günümüzde adı nedir? Bir kamera düşünün, bir insan kırmızı bir tişortü var; kamera o insanın etrafında daire çizerek tepeden kameraya alıyor ama adam sürekli titriyor. Üzerindeki tişort olsun, arka planındaki nesneler vs. ama sabitken sorun yok. Kamera hareket edince kamera herhangi bir yöne doğru arka plandaki nesneler, focuslandığı kişideki yansımanın adı nedir? O titremenin görüntü bozukluğunun adı nedir?

Sistemi öylesine buraya ekledim. Konu ile alakası yok. Bilgisayar ile alakalı olduğunu sergilemek adına.

MSI MAG 1 egzoz 2 ön fanlı kasa.
MSI B550 GAMING Plus anakart.
Corsair DDR4 32 GB RAM 3200MHz.
512 GB M.2 SSD RGB'li olan X ile baslayan.
3 TB HDD.
700W 80 Plus Sharkoon PSU.
Ryzen 7 2700X (stock fanlı)
GTX 1050 Ti Gaming.
27 inch 1 ms MSI 272C MSI model monitör

Not: Bu yazdığım metin ile alakalı güncel bilgi almak adına hangi bölüme veya nereye konu açabilirim? Bu açıdan da yardımcı olabilecek birileri varsa yanıtlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada YouTube'da gemini man 60FPS video sahnesinde gram titreme kasma hissi yok arka plan yine kasıyor gibi ama o kadar minimum ki. Bu video yağ gibi akıyor adam hareket ediyor kafasında kıyafetinde ne titreme var ne kasma. Tuhaf.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biliyorum biliyorum ama dediğim gibi çözüm yok. En kral PC'ci bile cözemiyor.

Biliyorum biliyorum ama dediğim gibi çözüm yok. En kral PC'ci bile cözemiyor.

Hocam mantıklı açıklaması olması gerek.

Laptopta denedim prize bağlı bile değil onda da oluyor.

Alışkanlıktan olmadıgını söylüyorsun bir zamanlar sen de öyle düşünmüşsün hatta.

Bunu çözmenin tek yolu var.

Bu hafta içinde kuzenin evine gidip onun laptop'ı ile deniyorum onda da olursa alışkanlıktandır.

Ya da bir ihtimal daha var bizim gözlerimiz bozuk.

Sen sistemi başka bir eve götürüp denedin mi ?

Hocam mantıklı açıklaması olması gerek.

Laptopta denedim prize bağlı bile değil onda da oluyor.

Alışkanlıktan olmadıgını söylüyorsun bir zamanlar sen de öyle düşünmüşsün hatta.

Bunu çözmenin tek yolu var.

Bu hafta içinde kuzenin evine gidip onun Laptop'ı ile deniyorum onda da olursa alışkanlıktandır.

Ya da bir ihtimal daha var bizim gözlerimiz bozuk.

Sen sistemi başka bir eve götürüp denedin mi?

Orada da olacak bende denedim bu yolları. Arıza teşhisini koydum abicim ben elektriksel nötr arızası bu. Power Supply'in içinde bir parçaya zarar veriyor. Ve kalıcı baki kalıyor. Başka bir elektrik dalgası aldığında da bu arıza başka evlerde de devam ediyor. Ben yakın zamanda bir hamle yapacağım yeni Power Supply alacağım + kablo değişimi yapacağım nötr ile alakalı eğer işe yararsa sana bilgi veririm başka bir uygulama ya da seçenek kalmıyor maalesef. :)
Gözlerimiz falan bozuk değil ayrıca telefondan ve diğer bilgisayar kullanan kişilerdende baktım onlarda hiç bir sorun yok :)
Aslında bu forum sahipleri olaya odaklansa ve bir bu arızaya el atsa hemen cözerler de ilgilenmiyorlar görmüyorlar ve modarötörler bildirmiyor bile.

Orada da olacak bende denedim bu yolları. Arıza teşhisini koydum abicim ben elektriksel nötr arızası bu. Power Supply'in içinde bir parçaya zarar veriyor. Ve kalıcı baki kalıyor. Başka bir elektrik dalgası aldığında da bu arıza başka evlerde de devam ediyor. Ben yakın zamanda bir hamle yapacağım yeni Power Supply alacağım + kablo değişimi yapacağım nötr ile alakalı eğer işe yararsa sana bilgi veririm başka bir uygulama ya da seçenek kalmıyor maalesef. :)

Bekliyorum hocam umarım çözeriz sen çözersin daha doğrusu apartmandayım ve ev kira. Kablolamayı bırak toplama yoksa onu bile çektiremem. Sorunun ne oldugunu ve çözümünü merak ediyorum yoksa ben kabullendim. Videoyu da telefondan izleriz artık ne yapalım daha yazacak çok şeyim var da kafanı ağrıtmak istemiyorum benden daha hakimsin soru sorup bunaltmayayım seni. Dediğin mantıklı %100 zarar vermiştir.

Laptop onun. Farklı ev farklı sistem ile deneyeceğim hiç bu eve gelmemiş bir sistem ile. Bakalım ne olacak yine yazarım buraya şimdilik iyi geceler hocam.

Bekliyorum hocam umarım çözeriz sen çözersin daha doğrusu apartmandayım ve ev kira. Kablolamayı bırak toplama yoksa onu bile çektiremem. Sorunun ne oldugunu ve çözümünü merak ediyorum yoksa ben kabullendim. Videoyu da telefondan izleriz artık ne yapalım daha yazacak çok şeyim var da kafanı ağrıtmak istemiyorum benden daha hakimsin soru sorup bunaltmayayım seni. Dediğin mantıklı %100 zarar vermiştir.

Laptop onun. Farklı ev farklı sistem ile deneyeceğim hiç bu eve gelmemiş bir sistem ile. Bakalım ne olacak yine yazarım buraya şimdilik iyi geceler hocam.

Bak senin sorununa yanıt yazır :) laptopu al pilini çıkar sonra 15 20 dk bekle sonra git sizin evden uzak bir semte mahalleye orada pilsiz tak dene arıza yaşamayacaksın :)
Ayrıca sorun yok istediğini sorabilirsin ama hiç umudum yok akla gelen her şeyi tek tek denemeye devam edeceğim son nefesimi verene dek :)

Kimse görmez ilgisini çekmez. Çözümünü bilinmeyen bir şeye kimse kulak asmaz okurlar geçerler :)

İşin tuhaf tarafı bunu öğrendikten sonra oyunlarım da komple bozuldu sanki. Otomatik olarak arkaplana odaklanıyorum mouse çevirince bildiğin 5 FPS görünüyor gözüme eskiden böyle değildi bu sorun benim psikolojimi bozdu. Eğer çözemessek ki zor bir ihtimal çözmemiz. Galiba komple bilgisayar ile vedalaşma vaktim geldi. Sistemi 3K karına falan satıp bu işleri bırakayım diyorum zaten oynanacak ne varsa oynadık 1-2 seneye dogru dürüst oyun da çıkmaz. Vallahi yoruldum usta.

İşin tuhaf tarafı bunu öğrendikten sonra oyunlarım da komple bozuldu sanki. Otomatik olarak arkaplana odaklanıyorum mouse çevirince bildiğin 5 FPS görünüyor gözüme eskiden böyle değildi bu sorun benim psikolojimi bozdu. Eğer çözemessek ki zor bir ihtimal çözmemiz. Galiba komple bilgisayar ile vedalaşma vaktim geldi. Sistemi 3K karına falan satıp bu işleri bırakayım diyorum zaten oynanacak ne varsa oynadık 1-2 seneye dogru dürüst oyun da çıkmaz. Vallahi yoruldum usta.

La sorma ya al benden de o kadar sanki tüm oyunlar hatalı gibi geliyor bana da :)

Yeni konular

Geri
Yukarı