Ekranı açılmayan laptobun BIOS'unu guncellemek

Hasan_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
Casper laptobum var, ekranı hiç açılmıyor. 1 yıl önce de bu sorunu yaşamıştım ama servis BIOS update ederek sorunu çözse de çok para istemişti. Bu sefer ise durumum yok, kendim yapabileceğimi düşünüyorum, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekranın birden çok nedeni olabilir. Durup dururken oldu ise fişi ve adaptörü çek, 10dk bekleyip geri toplayıp açmayı dene.
Olmazsa ekran bozuk mu diye harici bir ekrana görüntüyü yansıtmayı dene.
Olmazsa 2 RAM varsa teker teker her slotta da dene. Tek varsa başka RAM ile dene.
Olmazsa başka bir disk ile dene. vs. vs.

Siyah ekranın birden çok nedeni olabilir. Durup dururken oldu ise fişi ve adaptörü çek, 10dk bekleyip geri toplayıp açmayı dene.
Olmazsa ekran bozuk mu diye harici bir ekrana görüntüyü yansıtmayı dene.
Olmazsa 2 RAM varsa teker teker her slotta da dene. Tek varsa başka RAM ile dene.
Olmazsa başka bir disk ile dene. vs. vs.
Hayır,durup dururken olmadı.1 ay önce kadar, 2-3 defada açılmaya başlamışdı sonra 8-10 kere denedikden sonra açılıyordu.Şimdi hiç açılmıyor.Geçen sefer de aynı bunun gibi olmuştu,ama ekran açılmadığı için nasıl bios güncelleyeceğimi bilmiyorum.

BIOS'un kendi kendine bozulması beklenen birşey değil. Güncellerken yanlış sürüm kullanırsan ya da doğru sürüm yüklerken işlemin bölünmesi bilgisayarı kilitler ki onların da çoğunda ekrana görüntü gelir.
Demem o ki yazdıklarımı dene.
Onlar da olmaz ise ekran kartına saç kurutma makinasıyla 8-10 dk yakından gezdire gezdire sıcak hava tutup sonra topla makinayı. Soğuyunca açıp dene.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı