Ekranı Bozuk Laptopa Format Atma

Barkın Yuca

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde ekranı kırık hiç görüntü vermeyen(ekran kartında sıkıntı yok ekran kırık) bir laptop var ve ben bu laptopa format atmak istiyorum fakat harici bir ekrana HDMI veya VGA ile bağladığımda BIOS görüntüsü harici ekrana yansımıyor sadece Windows açılınca ekrana görüntü geliyor. BIOS ayarlarını da harici ekrana yansıtabilme gibi bir şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta USB belleği 1. sıraya almaya çalışacaksanız gerek yok, Boot tuşuna basıp boot menüsüne girin ve USB'yi boot edin.

Asım hocam yanlışım var ise düzeltin, dizüstü bilgisayarlar harici görüntüyü harici ekran kartı ile oluşturuyor, bu yüzden sürücüsü yüklü olmadığı sürece görüntü alamayacaktır, arkadaşın paneli değiştirmesi gerekiyor.

BIOS'ta USB belleği 1. sıraya almaya çalışacaksanız gerek yok, Boot tuşuna basıp boot menüsüne girin ve USB'yi boot edin.
Asım hocam yanlışım var ise düzeltin, dizüstü bilgisayarlar harici görüntüyü harici ekran kartı ile oluşturuyor, bu yüzden sürücüsü yüklü olmadığı sürece görüntü alamayacaktır, arkadaşın paneli değiştirmesi gerekiyor.

Asım bey MayCrasH arkadaşımızın da dediği gibi hiç bir şekilde bilgisayarın windows görüntüsünden önce görüntü gelmiyor boot menüsü de aynı şekil bios menüsü de.Panel değişimi dışında başka bir çözüm mevcut değil midir?

Laptop ekranını çıkartın, böylece monitöre BIOS görüntüsü gidebilecektir. Formattan sonra tekrar takın. Ben böyle çözmüştüm sorunumu 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı