Ekranı bozuk olan laptopa monitör takma

ultimix

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
esnaf
Ekranı kırık olan bir dizüstü bilgisayarın ekranını elimde olan boş bir monitöre aktarmak istiyorum. Bunun için illa Windows üzerinden işlem yapmam gerekir mi? Yoksa dizüstü ile monitör arasında VGA veya HDMI vb. aracılıyla bağlantı yapmam yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabilirsiniz, görüntü gelecektir bir süre sonra.

Evet, bağlayabilirsiniz. Eğer monitöre görüntü gelmezse, Windows ekran ayarlarından ''Algıla'' tuşuna basın.

Normalde monitörü bağlayıp bilgisayarı açmanız yeterli olacaktır. Eğer görüntü kendiliğinden gelmezse windows+P tuşlarına aynı anda basarak ayarı yapabilirsiniz. Otomatik olarak yeni taktığınız monitöre geçecektir.

Ekranı kırık olan bir dizüstü bilgisayarın ekranını elimde olan boş bir monitöre aktarmak istiyorum. Bunun için illa Windows üzerinden işlem yapmam gerekir mi? Yoksa dizüstü ile monitör arasında VGA veya HDMI vb. aracılıyla bağlantı yapmam yeterli olur mu?

Bazı bilgisayarlarda bios ekranını monitöre yansıtamıyorsunuz. Ben bu sorunu Boot mode:Legacy+UEFI olarak değiştirerek çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı