Ekranı bozuk olan laptopun VGA girişi bozuk olur mu?

xxxtentac!on

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar eski bir laptopum var evde eskiden ekranı düzgün çalışmazdı pırpır ederdi sürekli bende kullanmayı bırakmıştım. HDD'sini söküp harici olarak kullandım. Şimdi ise o laptop lazım oldu ve HDD'ti geri taktım laptop çalışıyor ama ekran hiç çalışmıyor simsiyah. VGA girişi ile TV'ye bağlıyorum ama sinyal yok diyor televizyon. Eskiden ekran bozuk da olsa çalışırken VGA ile görüntüyü aktarıyordu şimdi ise sinyal Yok diyor. Sizce neden olmuş olabilir? İnternette biraz araştırdım ama ekran bağdaştırıcısı kısa devre yaptığı için diye yazanlar var. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Kablo arızalıdır belki.

O kabloyu başka bir cihaz ile dene. Aynı TV'ye aynı kablo ile farklı bir bilgisayar tak. Eğer görüntü gelirse laptopta sıkıntı vardır.

Laptop çalışıyor derken USB takınca onun sesi geçiyor mu yani Windows çalıştığına dair bir işaret var mı? Cevap hayır ise yaşanan durum normal.

Sen gene de fiş ve bataryayı çıkarıp 10 dk bekle sonra tekrar çalıştırıp kontrol et.
Diski sökmek için makinayı iyice açman gerekiyorsa o adımlarda da hata yapmış olabilirsin.

Laptop çalışıyor derken USB takınca onun sesi geçiyor mu yani Windows çalıştığına dair bir işaret var mı? Cevap hayır ise yaşanan durum normal.

Sen gene de fiş ve bataryayı çıkarıp 10 dk bekle sonra tekrar çalıştırıp kontrol et.
Diski sökmek için makinayı iyice açman gerekiyorsa o adımlarda da hata yapmış olabilirsin.
Hocam içinde Windows yok HDD'nin laptopu açınca fan sesi geliyor. Eskiden de açılırken aynı fan sesiydi şimdi de. Farklı bir laptop denedim onda sıkıntı yok çalışıyor ama benim ki çalışmıyor.

Merhabalar eski bir laptopum var evde eskiden ekranı düzgün çalışmazdı pırpır ederdi sürekli bende kullanmayı bırakmıştım. HDD'sini söküp harici olarak kullandım. Şimdi ise o laptop lazım oldu ve HDD'ti geri taktım laptop çalışıyor ama ekran hiç çalışmıyor simsiyah. VGA girişi ile TV'ye bağlıyorum ama sinyal yok diyor televizyon. Eskiden ekran bozuk da olsa çalışırken VGA ile görüntüyü aktarıyordu şimdi ise sinyal Yok diyor. Sizce neden olmuş olabilir? İnternette biraz araştırdım ama ekran bağdaştırıcısı kısa devre yaptığı için diye yazanlar var. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle ekranın bozulmasıyla kablonun alakası olamaz. Belki Televizyona bağlarken ayarını yapamamış olabilir misin? Eğer ayarlarlada kaynaklı degilse VGA Soketş bozulmuştur anlayan birisine ucuza degiştirebilirsin

BIOS ekranı çıkmıyor kendi ekranı dışında, özel durumlar hariç genel durum bu şekilde.
Başka makinada diske Windows 10 kurup makinaya takarsan büyük bir olasılıkla çalışır. Sonrasında driverları ayarlaman gerekir. Bu nedenle kurarken nete bağlanmadan işi hallet, yükünü azaltır.

Ubuntu, Lubuntu ve diğer türevlerinde aynı işleyiş var mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı