Ekranı kırık Casper telefonun içindeki resimler nasıl kurtarılır?

İDarkNess

Decapat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 - Rog Strix 2060 Super OC - 8x2 3200 Mhz - B450M S2H
Telefonumun ekranının yarısı simsiyah diğer yarısı gözüküyor ancak dokunmatık hiç çalışmıyor. USB kablosuyla bilgisayara bağlıyorum ancak algılamıyor içindeki resimleri. Nasıl alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Debug moduna alıp kurtarmıştım ben VIA A1 Plus telefonda oradan normal direkt olarak bağlayınca algılıyor. Eğer dokunmatiğin çalışmadığından şikayetçi isen de OTG yordamı ile fare takaraktan işlerini halledebilirsin. Bu da olmaz diyorsan da başka bir markanın örneğin Samsung olabilir onun kablosu ile bağlayınca da görüyordu benim telefonumu. Hatta çoğu zaman Casper'in orijinal şarj kablosu ile takınca bilgisayar görmüyordu bilgin olsun.

Ses açma ve kapatma tuşuna aynı anda bas siyah arka plan üstüne mavi yazılar gelene kadar elini çekme geldikten sonra USB kabloyu tak ve dene.

USB hata ayıklaması ve OEM kilidi açık olsaydı TWRP kurarak dosyalara recovery modda ulaşabilirdin ama büyük ihtimalle açmamışsındır ekranı yaptırmaktan başka çare yok gibi.

Yine de TWRP kurmayı denemek istersen bu sitede anlatılmış How to Install twrp Root Casper Via A3 Plus - twrp unofficial.

Son düzenleme:

USB OTG kablo ile fare bağlayın. USB hata ayıklama modunu açın. Daha sonra bilgisayar üzerinden vsyor ile rahatlıkla verileri alabilirsiniz. Tabii siz telefonu uzaktan kontrol edeceksiniz. Verileri buluta aktarın. Google Fotoğraflar yedekleme yapmadı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı