Ekranı kırık laptopın ekranı monitöre yansımıyor

syunusemre

Centipat
Arkadaşlar, benim ekranı kırık bir laptopum var. Monitöre yansıtıyorum VGA ile ve HDD bozuldu. SSD ile değiştirmek istedim, tanıdık bir tamirci aldı SSD ve taktı laptopa ve ekran monitöre yansımıyormuş. Çözümü nedir? SSD'ye başka bir bilgisayarda işletim sistemi kursam, benim laptopa taksak bir sorun olur mu? Ne yapmam lazim?

Windows 7

Son düzenleme:
SSD aldın taktın da o SSD'ye işletim sistemi kurman lazım kurup tak gene olmazsa başka bir yerde sıkıntı var demektir. Biosa girip giriş önceliklerini belirlemen lazım önce SSD'nin 1.sırada yer aldığına dikkat et.

SSD aldın taktın da o SSD'ye işletim sistemi kurman lazım kurup tak gene olmazsa başka bir yerde sıkıntı var demektir. Biosa girip giriş önceliklerini belirlemen lazım önce SSD'nin 1.sırada yer aldığına dikkat et.
Biosa giremiyorum sıkıntı orda zaten monitöre ekran gelmiyor takı masaüstü gelene kadar işletim sistemi ni başka bilgisayarda mı kuracağım

Tuşlar farklılık gösterebilir F12, Del, ESC hepsine bas girmesi gerek. UEFI ile SSD'ye işletim sistemi kurabilirsin. Kendi PC'nde de kurabilirsin diğer donanımlarda arıza yoksa.

Tuşlar farklılık gösterebilir F12, Del, ESC hepsine bas girmesi gerek. UEFI ile SSD'ye işletim sistemi kurabilirsin. Kendi PC'nde de kurabilirsin diğer donanımlarda arıza yoksa.
Kardeş biosa giriyor eminim f4 ile giriyor f4 e bastığım zaman masaüstü ekranı gelmiyor büyük ihtimalle bios giriyor ama 2 monitöre ekran gelmiyor

Bilgisayarı tekrar açın ve bir 10 dakika bekleyin.
HDMI kablosunu ve ya Vga kablosunu takın,
Sonra Başlat+P tuşuna basın 5 saniye bekleyin,
Sonra aşağı ok tuşuna basın ve Enter'a basın.

İkinci ekrana geçersiniz böylelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı