Ekranı kırık PC'yi VGA ile TV'ye bağlayıp görüntü alamıyorum

hakkı123321

Centipat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar bende eski ekranı kırık bir laptop var bu arada forumda yeniyim yanlış ise kusura bakmayın Toshiba satelite ekranı kırılmış bir laptop.
Ben bunu VGA ile TV'ye bağlayıp görüntü almaya çalışıyorum ama Toshiba logosu çıkıp TV de alandışı yazıyor ve F2 ile BIOS'a girersem görüntü geliyor Linux Mint ile format attamayı denedim amam gene ekranda Toshiba logosu glip sonra da alan dışı yazıyor TV de bunun bir çözümü var mı? Bu arada cihaz Windows 7.

Çözünürlük sıkıntısı. Format USB si ile sistem geri yükleme yap diyecektim ama Linux kurmuşsun.

Win7'yi tekrardan temiz şekilde yükleyip laptop çözünürlüğünü TV çözünürlüğü ile eşitlemen lazım.

Çözünürlük sıkıntısı. Format USB'si ile sistem geri yükleme yap diyecektim ama Linux kurmuşsun.

Windows 7'yi tekrardan temiz şekilde yükleyip laptop çözünürlüğünü TV çözünürlüğü ile eşitlemen lazım.

Linux kurmadım kurmaya çalıştım yeniden başlattım thosiba logosu gelip gitti yani ekran yok kuramıyorum. Olmazsa kütüphane ye gidip oradan da yüklerim format USB'sini ama işte ekran yok gelmiyor.

Son düzenleme:
Ucuza dandik 768p monitör bul bir tane bombeli CRT olsa da olur. Onda dene görüntü gelecektir.
Bul derken illa da satın al demiyorum arkadaşında olur komşunda olur Win7 kurup çözünürlüğü senin evdeki TV ile aynı yapana kadar bir yarım saat civarı kullanacaksın.

Ne görüntü gelecektir.
Bul derken illa da satın al demiyorum arkadaşında olur komşunda olur Windows 7 kurup.

Ben CRT falan bilmiyorum acaba sen bana bulup linkini atsan şöyle 100 150 civarı. En ucuzu 1500 başka bir çözümü yok mu?

Çözünürlük sıkıntısı. Format USB'si ile sistem geri yükleme yap diyecektim ama Linux kurmuşsun.

Windows 7'yi tekrardan temiz şekilde yükleyip laptop çözünürlüğünü TV çözünürlüğü ile eşitlemen lazım.

Ya da sen bana Linux Mint'te Windows 7 ISO nasıl yapılacağını anlatsan ben yaparım.

Son düzenleme:
Windows 7 Home Basic 64 Bit ISO indirip Rufus ile USB'ye yazdıracaksın her yerde rehberleri var çok basit iş.

Ama Linux'te Rufus yok ki 50 tane vidyeo 20 tane siteye girdim olmuyor.
abi yardım et

Win7 Home Basic 64bit ISO indirip Rufus ile USB ye yazdıracaksın her yerde rehberleri var çok basit iş.
bu alak linux ten kurtulamıyorum yardım et Allah rızası için woe usb falan filan herşeyi kurdum yeter artık keşke linux e geçmeseydim

En az 8GB lik bir USB Flash bellek bul
Bilgisayarına Rufus'u indir
Bilgisayarına Win7x64 HB son sürüm LİNK1, LİNK2 indir

Bu videodaki gibi Rufus ile indirdiğin Win7 ISO dosyasını Flash belleğe yaz;
Ardından format işlemini başlat.

Bu videodaki 5:43'te o disk alanına geldiğinde her şeyi biçimlendirip sonra hepsini tek 1 disk kalana kadar sileceksin. Tek 1 tane biçimlendirilmiş disk kalınca ileri değil yeni tıklayıp kurtarma bölümlerini oluşturduktan sonra ileri deyip kuruluma başlayacaksın.

Windows 7 kuruldu hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı