Ekranı kırılan laptopun anakartı yanar mı?

Tgcgns

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum calisirken dustu ve ekrani gitti. Laptop HDMI ile daha once kullandigim televizyona simdi goruntu vermiyor, sizce ekrani kirilan laptopun anakartı yanmis midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bi laptop var ama ekranı yok. Trafik kazasında ekranı hasar gördü ve söktürdüm. Kasa olarak kullanıyorum. Laptop'u sökün, bir sorun var mı yok mu görürsünüz. Ya da açtıktan sonra laptop'un fotoğrafını çekin, sorun var mı yok mu üyeler söyler.

2017 yılında başıma gelen hadise olabilir. Bilgisayarımı bende düşürmüştüm ekranı kırılmıştı maalesef. Uzun bir süre HDMI bağlayarak oyun oynamayı denedim sonrasında servise yolladım. Bilgisayarı artık rahat rahat kullanırım diye sevinirken servisten gelen bir telefonla tüm hayaller suya düştü. Neymiş efendim "laptopunuz şarj olmuyor, ben bunu başka bir servise yollayacağım" dedi. Bende kabul ettim haliyle... 2 gün sonra öğrendim ki bilgisayarın anakartı yanmış, tamiri için bir 900 TL gibi bir ücret istediler. Bende haliyle red ettim. O zamana göre bayağı büyük bir miktar çünkü. Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim böyle bir şey mümkün mü acaba? Bana hiç inandırıcı gelmemişti çünkü. Servise falan yollayacaksan dikkat et kardeşim.

Merhaba, öncelikle laptop şimdi iki üç kere, kendi kendini açıp kapadıktan sonra bu ekranı verdi sonra başka bir ekran çıktı onda da BIOS'la ilgili bir şeyler yazıyordu şimdi yine görüntü vermiyor. Anakartı yanan laptop böyle bir uyarı verir mi?

Dosya Ekleri

• bıos.jpg
    bıos.jpg
    192,2 KB · Görüntüleme: 15
SSD. Model: Lenovo Gaming 3 15IHU6

2017 yılında başıma gelen hadise olabilir. Bilgisayarımı bende düşürmüştüm ekranı kırılmıştı maalesef. Uzun bir süre HDMI bağlayarak oyun oynamayı denedim sonrasında servise yolladım. Bilgisayarı artık rahat rahat kullanırım diye sevinirken servisten gelen bir telefonla tüm hayaller suya düştü. Neymiş efendim "laptopunuz şarj olmuyor, ben bunu başka bir servise yollayacağım" dedi. Bende kabul ettim haliyle... 2 gün sonra öğrendim ki bilgisayarın anakartı yanmış, tamiri için bir 900 TL gibi bir ücret istediler. Bende haliyle red ettim. O zamana göre bayağı büyük bir miktar çünkü. Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim böyle bir şey mümkün mü acaba? Bana hiç inandırıcı gelmemişti çünkü. Servise falan yollayacaksan dikkat et kardeşim.

HDMI ile ekrana yansıyan laptopun anakartının yanmış olma ihtimali sıfır. Siz laptopun kasasını ekransız yansıtıp oyun oynamış mıydınız? Anakart kısa devre de yapabiliyor, komple anakart yanmamış da olabiliyor. Benim sorunum ise HDMI ile kısa süre de olsa ekrana bir şeyler yansıdı. ''Yansıyan bilgi: Self-Healing BIOS recovery prossesing.''şeklinde.

Harddisk SSD miydi HDD miydi?
SSD. İdeapad Gaming 3 15ihu6

2017 yılında başıma gelen hadise olabilir. Bilgisayarımı bende düşürmüştüm ekranı kırılmıştı maalesef. Uzun bir süre HDMI bağlayarak oyun oynamayı denedim sonrasında servise yolladım. Bilgisayarı artık rahat rahat kullanırım diye sevinirken servisten gelen bir telefonla tüm hayaller suya düştü. Neymiş efendim "laptopunuz şarj olmuyor, ben bunu başka bir servise yollayacağım" dedi. Bende kabul ettim haliyle... 2 gün sonra öğrendim ki bilgisayarın anakartı yanmış, tamiri için bir 900 TL gibi bir ücret istediler. Bende haliyle red ettim. O zamana göre bayağı büyük bir miktar çünkü. Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim böyle bir şey mümkün mü acaba? Bana hiç inandırıcı gelmemişti çünkü. Servise falan yollayacaksan dikkat et kardeşim

Lisede bilgisayar bölümünden mezun olmuştum. Kendim tamir etmeyi deneyeceğim çünkü gerçekten her servisee güven olmuyor dediğiniz gibi.

Dosya Ekleri

• bıos.jpg
    bıos.jpg
    192,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı